Paisley - tohtoročný hit medzi vzormi!

Paisley - tohtoročný hit medzi vzormi!

13. júna 2013, paisley, paisley vzor, trendy, trendy 2013, jar 2013, leto 2013, dámske oblečenie, šaty, nohavice, potlače, sukne, doplnky, kabelky, šatky

Sponzorovanej odkazy:

Vzor s názvom Paisley je často spájaný s módou hippies a celkovo s érou 60. rokov. Je však oveľa, oveľa starší, z Východu bol do Európy privezený už v 17. storočí a o tom, že vstúpil do módnej histórie, nemusíme pochybovať, pretože aj tento rok, v roku 2013, je opäť veľkým hitom. Do svojej kolekcie ho zahrnula napríklad Stella McCartney, začali ho obliekať aj celebrity, a tak tento vzor pripomínajúci zakrútené lístky hlási comeback. Túto sezónu ho môžeme vídať naozaj na všetkom od nohavíc cez šaty a sukne až po plavky. Rovnako tak nájdete paisley vzor na kabelkách, šatkách aj topánkach. V akej podobe ho budete nosiť vy?

Paisley vzor sa objavuje v čiernobielej variante, v pastelových a jemných farbách, ale aj vo veľmi výrazných odtieňoch. Ponúka skrátka mnoho podôb a je len na vás, akú zvolíte. Kombinovať ho môžete s ďalšími farebnými kúskami, ale aj s inými potlačami, ak si na to trúfnete.

Nohavice v paisley vzore

Určite ste si všimli, že klasické rifle boli pre túto sezónu odsunuté do pozadia nohavicami vzorovanými. Okrem kvetinovej či tropickej potlače ich samozrejme môže zdobiť aj paisley vzor. Je však potrebné mať na vedomí fakt, že výrazné vzory trochu zvýrazňujú problémové partie a opticky skôr pridávajú, než uberajú.

Paisley na šatách a sukniach

Paisley vzor má svoju elegantnú aj Boho tvár. Zdobiť tak môže elegantné šaty a sukne vhodné na slávnostnejšie príležitosti, obzvlášť v neutrálnejších farbách, ale rovnako tak aj maxi šaty či sukne v etno či hippie štýle, v ktorých sa blysnete napríklad na festivale či pri vode.

Paisley ako spoločník pre doplnky

Ako už bolo spomenuté na začiatku, ani doplnky neprišli skrátka a neboli o Paisley vzor ochudobnené. Najviac vyniká na kabelkách a listových kabelkách, u ktorých sú výrazné farby a vzory v tohtoročnej sezóne žiaduce. Skvele však môžu vyzerať aj šatky, topánky, opasky či šperky v paisley vzore!

Zdroj: www.asos.com

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Jana K.. Článok nájdete v kategórii dámske oblečenie.