Trend: Nohavice sa tento rok nosia voľné

Trend: Nohavice sa tento rok nosia voľné

21. mája 2013, nohavice, voľné nohavice, zúžené nohavice, skinny, široké nohavice, nohavice so zníženým sedom, turecké nohavice, pants

Sponzorovanej odkazy:

Trendom tohtoročnej jari a leta sú voľné nohavice. Strih je trošičku odlišný od predošlých modelov tureckých nohavíc so zníženým sedom. Pás nie je vysoký ani nízky – skrátka tak akurát, väčšinou sú nohavice na gumu alebo šnúrky (môže byť aj gombík, často pre formálnu variantu nohavíc), sed je málinko znížený. Strih je voľný, nie však úplne široký a od kolien ku členkom sa zužuje. U členkov guma nie je, občas bývajú zdobené zipsom. Tieto nohavice majú tiež postranné vrecká.

TRENDY

Čo sa týka súčasných trendov, tak jednoznačne kraľujú potlače. Tropický, etno alebo zvieracia potlač sú najviac in. Šancu však dajte aj batike, ktorá sa s teplým letom vracia. Nezabudnite tiež na army štýl, ktorý sa nosí už teraz a bude veľmi trendy na jeseň. Drobným prúžkovaným vzorom tiež nič nepokazíte, môžete ho nosiť ležérne napríklad do práce. Aby sme ešte zdôraznili farby, ktoré voliť, tak tie idú ruka v ruke s potlačami. Tropická potlač sa nesie v pestrých farebných odtieňoch, sýte farby vás pekne rozžiaria. Zvieracia potlač sa nosí skôr v zemitých odtieňoch rovnako ako etno (etno vyzerá tiež skvele v odtieňoch červenej a oranžovej). V army štýle sú farby jasné – khaki, hnedá a zelená doplňované béžovou. Ak nefandíte potlačiam, iste si vyberiete aj z jednofarebných modelov týchto nohavíc. Hitom sú pastelové farbičky a biela!

Ako nosiť?

Najlepšie urobíte, keď si k takýmto nohaviciam obujete podpätky. Predĺži vám to nohy a vyzerá to štýlovo. Veľmi chic sú remienkové topánky na podpätku v minimalistickom poňatí, ďalej potom klasické lodičky ľahko do špičky. Lodičky „doguľata“ sa momentálne nenosia. Ak preferujete pohodlie, potom obujte na leto páskové Rimanky alebo vkusné žabky. Balerínky môžete nosiť do práce alebo na prechádzku. Vyhnite sa teniskám – k takýmto nohaviciam sa naozaj nehodia. K nohaviciam s potlačou oblečte jednofarebný top a naopak. Tento voľný strih nohavíc je citlivý na kombinovanie viacerých vzorov a väčšinou to dopadá katastroficky. Menej je viac. Drobná kabelka do ruky (poprípade lístoček) alebo cez rameno váš outfit vyšperkuje. Hurá na jarnú prechádzku!

Zdroj: www.mango.com

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Tereza K.. Článok nájdete v kategórii dámske oblečenie.