Plavková sezóna sa blíži! Ako sa na ňu pripraviť?

Plavková sezóna sa blíži! Ako sa na ňu pripraviť?

29. mája 2013, plavková sezóna, letné plavky, plavky, ako schudnúť do plaviek

Sponzorovanej odkazy:

Leto sa blíži a zo všetkých možných kútov na nás vykúkajú nové modely plaviek pre toto leto. A či už sa jedná o samotné obchody či rôzne časopisy a magazíny (vrátane Luxurymagu), ktoré vám radia, ako správne plavky vybrať, aby ste boli trendy a aby ste zvýraznili svoje prednosti či naopak schovali malé nedostatky. Plavková sezóna sebou však každoročne prináša aj jeden dosť zásadný problém – ako sa na plavky pripraviť. A tak vám v dnešnom článku poradím, ako sa na tohtoročné leto riadne pripraviť, aby ste v plavkách vyzerali a hlavne si pripadali dobre.

Krokom k štíhlejšej postave

Každá predplavková sezóna začína zhadzovaním nabytečných kíl, ktoré sa cez zimu ukladajú a celkovým formovaním postavy. Aký si urobíte cvičebný plán, záleží naozaj len na vás a na vašich osobných potrebách. Ak však nemáte veľa času a nie ste ani športovo založená, jednoducho choďte. Či už do práce, do školy alebo len tak. Nemusíte práve ujsť kilometre, aby ste pocítili efekt. Ideálne je 10000 krokov, ale stačí aj menej. Znamená to teda, že denne môžete ujsť 1,6–5 km. Chôdza vám zaistí nielen štíhle stehná, ale celkovo prospeje vašej kondícii a navyše bojuje aj s celulitídou, ktorá sa tvorí práve kvôli nedostaku pohybu.

Nočná mora menom celulitída

Celulitída je nočná mora všetkých žien, ktoré ňou trpia, a to je celých 80%. Vyhýba sa prakticky len naozaj veľkým športovkyniam. Ženy, ktoré majú sedavú prácu ňou trpia ďaleko viac. S pokročilým štádiom celulitídy je naozaj ťažké bojovať a bez pomoci odborníka sa prakticky nezaobídete. Ak však máte celulitídu miernu, trochu cvičenia a špeciálne krémy vám pomôžu. Dôležité je tiež veľa piť, zvlášť potom pri vysokých teplotách. Pite však len vodu či bylinné čaje. Pre tie z vás, ktoré síce celulitídu vidíte, len ak kožu stlačíte a možno nejaký ten hrbolček, ak sa naozaj sústredíte, mám jeden recept. Je tak jednoduchý, ako rýchlo funguje. Po rannom kafe (musí byť naozajstné, zo zrnkovej namletej kávy) zmiešajte usadeninu s olivovým olejom a pri sprche si potom s touto zmesou urobte peeling. Nielen, že nohy sú po tom krásne hebké vďaka peelingu a olivovému oleju, ale koža je tiež nádherne napnutá a po celulitíde ani stopy. Naozaj je to tak, mám to vyskúšané. V žiadnom prípade si však kávu s olejom nerobte do zásoby, nielenže odstáta zmes stráca efekt, ale môže vám tiež zožltnúť.

Vosk alebo?

Dôležitá časť v príprave na plavkovú sezónu je tiež depilácia. Či už dávate prednosť strojčekom alebo vosku, musí to byť urobené, a to všade, kde je to neestetické či spoločensky neprijateľné. Klasika sú nohy a triesla, ak si netrúfate na vosk sama, zájdite do kozmetického salónu, kde vás chĺpkov zbavia za pár minút.

Do bronzova!

Po depilácii prichádza do úvahy prvé opálenie. Veľa žien ide pred prvým naozajstným opaľovaním pri vode do solária, a to nielen kvôli estetike, ale aj kvôli protekcii. Už raz opálená koža sa len tak ľahko nespáli. Môžete si pomôcť aj samoopaľovacími krémami, avšak tu dbajte na kvalitu a hlavne na množstvo krému. Vyberajte vždy odľahčenú variantu, predsa nechcete byť oranžová ako mrkva.

Je najvyšší čas začať dámy!

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Beáta B.. Článok nájdete v kategórii ostatné.