Už ste počuli o espadrillas?

Už ste počuli o espadrillas?

16. mája 2013, 80.roky, retro, espadrillas, espadrilky, espadrille shoes, unisex, látková obuv, dámska obuv, letná obuv, tenisky, topánky na kline

Sponzorovanej odkazy:

Ďalší comeback v tomto roku zaznamenávajú aj takzvané „espadrilky“. Obuv, ktorá letela predovšetkým v 80. rokoch, je späť. A nie je sa čomu diviť. Espadrilky už majú veľa spokojných nositeľov a nositeliek. Je to predovšetkým pre ich netradične sympatický vzhľad. Ďalšími pozitívami sú cenová dostupnosť, ľahkosť, pohodlnosť, jednoduchosť a kombinovateľnosť. Mnoho klasických espadrille shoesunisex, čo znamená, že sa hodia ako pre ženy, tak aj pre mužov. Už prvé espadrilky, ktoré boli vyrobené v španielskom Katalánsku v 14. storočí , obúvali muži aj ženy.

Všetky espadrillas majú dva spoločné znaky. Sú vyrobené väčšinou z bavlnenej látky a ich podrážka je buď z lyka či zo zmotaných šnúrok, ktoré vyzerajú ako povraz. Existuje mnoho typov a druhov espadrilek – vysoké sandále, tenisky, na kline…

Original espadrille shoes

Klasické espadrilky sú asi najčastejšie k videniu a zohnaniu. Ak sú tieto esadrillas kvalitné a značkové, sú vyrobené z priedušných farebných látok, ktoré dokonale sajú pot a vaša noha sa v nich môže cítiť pohodlne. Aj preto sú espadrilky skvelou obuvou pre teplé mesiace. Či sú to espadrillas uzavreté alebo nie, v lete s nimi môžete robiť veľkú parádu.

Vysoké sandále

Podľa môjho názoru sú vysoké sandálové espadrillas úplným opakom tých klasických. Sandále väčšinou na platforme a veľmi vysokom kline, môžu byť pre niektorú zo žien nepríjemnou záležitosťou. Inak pre všetky ostatné sú to topánky veľmi vkusné a nápadité. Na týchto espadrilkách najviac vynikne povrázok zmotaný do povrazu.

Na kline

Možno ste už v niektorých výkladoch uvideli formálne espadrillas na kline. Tento typ je tiež veľmi častý. Ich nosenie nie je tak tragické ako u vysokých sandálov. Ich výhodou je, že aj keď ich podrážka pripomína v mnohých ohľadoch slamu, tak sa môžu stať veľmi elegantnými.

Tenisky

Tenisky s povrazovou podrážkou – aj také môžu byť niektoré espadrillas. Ležérne a dosť nezvyčajné sú tieto espadrilky. Zato sú veľmi príťažlivé. Typické je pre ne zaväzovanie na šnúrky, ktoré u žiadnych iných espadrille shoes nenájdeme.

Zdroje: www.polyvore.com

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Hedvika F.. Článok nájdete v kategórii topánky, obuv.