Trenčkoty - nesmrteľný trend

Trenčkoty - nesmrteľný trend

20. decembra 2010, trenčkot, tričkami, kabáty, kabáty jeseň 2010, kabáty zima 2010, trenchcoat, dámske kabáty

Sponzorovanej odkazy:

Vonku fúka a prší o sto šesť, a vy premýšľate čo si obliecť, aby ste do práce alebo na rande nedorazila zmoknutá a premrznutá na kosť? Pretože v Anglicku toto počasie dobre poznajú, vynašli tam pred viac ako stopäťdesiatimi rokmi „vychytávku“ zvanú trenčkot. V zozname najnovších trendov ho nachádzame dodnes, a preto sa určite oplatí si jeden zaobstarať. Vyťahovať zo skrine ho totiž môžete niekoľko sezón. Pýtate sa prečo práve tento kabát, pôvodne určený vojakom, dosiahol takú popularitu a stal sa absolútnym evergreenom v módnom svete? Vysvetlenie je jednoduché, trenčkot je nielen štýlový a in, ale ľahko odolá vetru i dažďu, takže dobyl svet aj svojou praktickosťou.

Ikonický vzhľad

Klasický dvojradový trenčkot s výraznými gombíkmi má dĺžku asi po kolená. Aby slúžil svojmu účelu, a pretože sa pôvodne nosil hlavne v daždivom a chladnom Anglicku, je vyrobený z vodeodolného materiálu, akým je napríklad gabardén. Ďalšou jeho výhodou je, že nie je ako spústa ostatných trendov určený len vysokým a štíhlym slečnám, ale dovoliť si ho môžu aj bacuľky. Typickou a neodmysliteľnou súčasťou trenčkotu je aj opasok, ktorý možno utiahnuť tak, ako to každej z nás najviac vyhovuje a pristane.

Burberry – majster trenčkotov

Trenčkot má svojím pôvodom k móde naozaj veľmi ďaleko. V 50. rokoch 19. storočia Thomas Burberry, meno stojace za svetoznámou značkou Burberry, ponúkol trenčkot ako pršiplášť anglickým dôstojníkom. Jeho návrh sa čoskoro stal uniformou pre celú armádu. Tomuto pánovi vďačíme aj za vynájdenie nepremokavého materiálu, z ktorého sú trenčkoty vyrábané, gabardénu. A ako sa z fronty dostal trenčkot do sveta módy? Keď sa po vojne vojaci vracali domov, mali samozrejme svoje trenčkoty na sebe, a tým sa tento užitočný kabát stal trhákom. Potom sa objavil aj v niekoľkých známych filmoch ako Raňajky u Tiffanyho, Casablanca a vidieť ste ho mohli aj na Petrovi SellersoviRužovom panterovi.

Trenčkot je tu pre všetkých!

Tento módny hit je určený ženám aj mužom všetkých typov postáv. Je navyše jedno, či k nemu zvolíte obyčajné džínsy s tričkom, elegantnú sukňu, lodičky, čižmičky alebo dokonca večerné šaty – trenčkot vyzerá štýlovo v každej situácii (nie však v kombinácii s teplákmi alebo šľapkami). Klasické trenčkoty boli kvôli účelnosti vyrábané hlavne v béžovej, khaki a čiernej farbe, dnes si ale môžete vyberať z oveľa širšej škály odtieňov. Nebojte sa červenej, bielej, fialovej alebo tmavo modrej. Potom stačí už len zvoliť správnu kabelku a smelo vyraziť do chladných ulíc.

Zdroje: www.polyvore.com

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Jana K.. Článok nájdete v kategórii dámske oblečenie.