Kvalitné matrace do postele

Kvalitné matrace do postele

2. mája 2013, matrace, postele, spaní, spánek, Curem

Nie nadarmo sa hovorí: „Ako si kto ustelie, tak si ľahne.“. Ak sa chcete pohodlne vyspať, oddýchnuť si a zároveň urobiť aj niečo pre svoje zdravie, vyberte si kvalitný matrac.

Kvalitný matrac do vašej spálne

Už vás nebaví každý večer zaspávať na preležanom, starom a nekvalitnom matraci? Bolí vás chrbát, svaly a kĺby? Je na čase vybrať kvalitný a pohodlný matrac. Značkové matrace Curem sú doslova jedinečné. Postarajú sa nielen o váš ničím nerušený spánok, ale aj o vaše zdravie, ktoré je vždy na prvom mieste. Matrace Curem sú typické svojou špeciálnou penou CuremfoamTM. Čím je táto pena výnimočná? Tento materiál a technológia dokáže navodiť pocity odľahčenia a tým zmierniť aj bolesti chrbta či kĺbov.

Tvrdosť matraca

Ako už bolo spomenuté vyššie, matrace Curem sú typické svojou špeciálnou technológiou nástreku peny. Vďaka týmto matracom si v spánku telo skutočne oddýchne. Vybrať si môžete ako mäkší, tak aj tvrdší typ. Matrace Curem C 1000, C 2000, C 3000, C 4000 a C 5000 EGO sa radia medzi luxusné matrace značky Curem.
Ich charakteristickým a veľmi praktickým znakom sú nielen ortopedické vlastnosti, dokonalý komfort, ale aj praktický poťah, ktorý možno kedykoľvek sňať a vyprať, či záruka desiatich rokov.
Asi mi dáte za pravdu, že pri výbere matraca beriete ohľad nielen na cenu, ale aj na jeho tvrdosť, ktorú v najvyššej miere ovplyvňuje naša váha. Ak patríte do kategórie ľudí, ktorých váha je o niečo vyššia, zvoľte radšej tvrdší matrac. Naopak ak je vaša váha nízka, pokojne siahnite po mäkšom matraci. Ak spíte najradšej na boku, je pre vaše telo prijateľnejší mäkší matrac. Ľudia preferujúci polohu na chrbte alebo na bruchu ocenia naopak matrac tvrdší.

Na čo dávať pozor pri výbere matraca?

Pri nákupe matraca sa pýtajte v prvom rade na materiál, z ktorého je vyrobený. Dávajte prednosť tým, ktoré majú odnímateľný povlak, ktorý sa dá vyprať. Majte na pamäti, že v noci sa potíte (cca pol litra vody), ďalej matrac môžete ľahko poliať vodou, čajom alebo inou tekutinou a vyčistenie matraca je pre tieto prípady to najlepšie.
Ak vyberáte tzv. „zdravotné“ matrace, vždy sa zaujímajte, čo predajcu k tomuto označeniu oprávňuje.
A v neposlednom rade sledujte záruku matraca.

Základné kritériá kvalitného matraca

Kvalitný matrac musí ponúknuť anatomicky správnu podporu tela a mal by byť vhodne prispôsobený veku, výške a váhe užívateľa. Matrac musí byť dostatočne prevzdušnený a ako už bolo spomenuté vyššie aj ľahko a účinne udržiavateľný (možnosť prania návleku). Nemal by byť útočiskom pre baktérie, roztoče či plesne.

Autorom článku je Marek Maťovka. Článok nájdete v kategórii ostatné.