Architekt módy Gianfranco Ferré / Profil návrhára

Architekt módy Gianfranco Ferré / Profil návrhára

26. decembra 2010, Gianfranco Ferré, Prague Fashion Weekend, Ferré

Sponzorovanej odkazy:

Prvý septembrový víkend sa v Prahe konal Prague Fashion Weekend, z ktorého sme Vám ponúkli reportáž. Preto už iste viete, že hlavnou prehliadkou bola kolekcia značky Gianfranco Ferré. Dnes si tohto veľkolepého návrhára predstavíme.

Obecne je známe, že Ferré vyštudoval pôvodne architektúru a nie je vôbec jediný, kto k módnemu odvetviu ľudovo povedané privandroval z iného oboru.

Vynecháme dnes zdĺhavé životopisné údaje a zameriame sa na to, čo Ferré pre módnu scénu znamenal. Len pripomeniem základné data – narodil sa v roku 1944 v Taliansku a zomrel vo veku 63 rokov.

Dalším veľkým medzníkom bol rok 1978, kedy spoločnosť vznikla, uvedením dámskej ready to wear kolekcie. Pánska kolekcia a doplnky boli prezentované až v roku 1982. Ďalším významným bol rok 1996, kedy vznikli Gianfranco Ferré Jeans.

Gianfranco Ferré je jednou z najväčších talianskych módnych ikon. Symbolizuje eleganciu, osobitosť, ľahkosť a predovšetkým štýl a spoločenskú triedu. Väčšina ľudí si pod jeho menom predstaví typické biele košele a ohromujúcu nadčasovosť modelov.

Svoju prácu venoval doplnkom, vôňam a samozrejme dámskym, pánskym aj detským návrhom oblečenia. . Samotný Ferré tvrdil, že svoje modely skladá ako kusy mozaiky (tu sa asi odráža jeho pôvodné povolanie). Každá kolekcia bola jedinečným dielom, skladačkou mnohých prvkov, ktoré tvorili dokonalý jednotný celok a vytvárali niečo celkom výnimočné.

Toto sú fotky z womens Pret a Porter z rokov 1984 až 1996.

V súčasnej dobe sú novými kreatívnymi riaditeľmi dámskej línie Tommaso Aquilani a Roberto Rimondi. Poďme sa teda pozrieť na aktuálnu kolekciu Gianfranco Ferré.

Najprv doplnky

Dámské kabelky, luxus nadovšetko

Kombinácie doplnkov

Pánská obuv

Pánska línia…

Dámska línia …

Zdroj: www . gianfrancoferre.com

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Martina B.. Článok nájdete v kategórii módni návrhári.