Čo nájdeme v novej kolekcii H & M Conscious Partywear?

Čo nájdeme v novej kolekcii H & M Conscious Partywear?

9. apríla 2013, HM, Conscious Partywear

Sponzorovanej odkazy:

Okrem kolekcií v spolupráci so značkami módneho neba H & M pravidelne na trh posiela aj iné. Jedna z nich s názvom Concious Partywear pred niekoľkými dňami uzrela svetlo sveta. Na pulty obchodov sa síce dostane až 4. apríla, nie je ale od veci si ju celú prezrieť.

V čom je špeciálna? Oblečenie je vyrobené z eco-friendly látok, použitá bola napríklad organická bavlna, recyklovaný polyester a polyamid alebo Tencel, tkanina vyrobená z celulózových vlákien. Z ďalších sú to okrem iného aj čipka alebo tyl.

Celá kolekcia je inšpirovaná leskom zlatej éry Hollywoodu. Súčasťou je niekoľko dlhých splývavých elegantných šiat, za ktoré by sa majiteľky na červenom koberci rozhodne nemuseli hanbiť. Okrem nich sa v kolekcii objavujú aj slušivé korzetové šaty alebo minišaty s výstrihom do V.

Aj keď je ženská časť tvorená prevažne šatami, nájdu sa v nich aj nohavice- tu v podobe kombinézy s odhaleným chrbtom. Pre milovníčky Boho štýlu si návrhári z dielne H & M pripravili kimono s voľnými splývavými nohavicami v bielej farbe.

Niekoľko kúskov v kolekcii je minimalistického rázu, objavujú sa tu ale aj peplum tričká, kombinovanie rôznych materiálov, nemôžem opomenúť ani veľmi častý asymetrický strih, u niektorých kúskov pôsobí trochu extravagantne. Oblečenie zdobia rôzne aplikácie, kvietky, korálky alebo naaranžovaná látka.

Pánska časť kolekcie obsahuje len jeden druh oblečenia- oblek v čiernej a bielej variante ak nemu sa hodiaci motýlik. Oblek tvorí podstatnú časť kolekcie, vestička, sako a nohavice sa totiž objavujú aj v dámskej variante. Vybrať si môžete aj medzi klasickým alebo dvojradovým našitím gombíkov.

Minimalizmus je zachovaný aj u topánok, prevažujú jednoduché remienkové lodičky v čiernej a ružovej. V kolekcii môžete nájsť aj ružovú kabelku s kovovou sponou a retiazkou či čelenku s korálkami v rovnakom odtieni.

Milovníkov farieb asi H & M nepoteší, oblečenie sa objavuje len v dvoch farbách, a to v klasickej čiernej a krémovej, doplnené o staroružovú, červenú a šedú.

Ďalšie fotky z kolekcie:

zdroj fotiek: vogue.co.uk

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Katka J.. Článok nájdete v kategórii módni návrhári a značky a značkové oblečenie.