Dámske legíny: Objavte ich výhody!

Dámske legíny: Objavte ich výhody!

8. apríla 2013, dámske legíny, farebné legíny, lesklé legíny, zoštíhľujúce legíny

Sponzorovanej odkazy:

Dámske legíny prebúdzajú diskusie nad ich účelom vo svete módy každým dňom. Nebezpečne obtiahnuté nohavice dvíhajú vlny nadšenia a zároveň pobúrenia rovnako, ako kedysi Coco Chanel svojím jedinečným štýlom.

22

Pôvodne legíny zastupovali úlohu praktického kusu odevu. Iste Vás neprekvapí, že pradávnym využitím legín bolo ich nosenie ako spodnej bielizne, najmä v období krušnej zimy. Iste si tiež vybavíte pážatá na hradoch a útlych princov, ktorým legíny rysovali vypracované (i nevypracova­né) svaly.

Významné obdobie nastalo v šesťdesiatych rokoch, kedy sa legínam dostáva novej pozornosti. Začínajú ich viac využívať aj ženy, a to nielen ako funkčnú časť odevu, ale aj ako módny doplnok. Začínajú sa vymýšľať rôzne kombinácie a využitie dámskych legín. Zaujímavý boom potom nastáva v osemdesiatych rokoch, kedy sa legínam dopraje spojenia módneho i praktického oblečenia. Ženy našli odvahu a odštartovali éru neónových lesklých legín, ktoré dopĺňali čelenky na cvičenie. Legíny sa využívali predovšetkým na cvičenie v kombinácii s vyťahanými topmi a mikinami.

A kde sú dámske legíny dnes? Patria medzi bežné časti našich šatníkov. Pomáhajú nám zdolať každodennú nerozhodnosť, kedy bezradne vymýšľame ranné outfity, stávajú sa našimi spoločníkmi pri cvičení, zahrievajú nás, keď chceme v chladných dňoch nosiť krátke sukne a v neposlednom rade pomáhajú zdokonaliť nedostatky, ktoré nám boli nadelené.

22

Tým prechádzame k praktickým sťahovacím čiže zoštíhľujúcim legínam . Účinné sú najmä tie, ktoré majú špeciálnu časť ukrývajúci okrem nôh aj bruško.

Dnešná moderná doba ponúka tiež geniálne legíny napomáhajúce v boji proti celulitíde. Tieto špeciálne dámske legíny sú absolútnym hitom v zahraničí, medzi ktorých vášnivé vyznávačky, patria aj významné celebrity. Inovačná technológia zaisťuje skutočne zoštíhľujúce účinky legín.

U nás sa tešia významnej obľube legínové nohavice. Ešte pred niekoľkými rokmi sa ich využitie obmedzovalo na kombináciu s džínsovou sukňou, ale dnes je všetko inak. Ženy sú odvážnejšie a otvorenejšie módnym experimentom. K legínam aj legínovým nohaviciam či pančuchám čoraz častejšie vídame obopnuté minišaty a krátke svetríky.

22

Nebojte sa tiež vyskúšať farebné legíny. K dostaniu sú s rôznymi potlačami, motívmi aj v rozličných farebných kombináciách.

22

Legíny sú všade okolo nás, stačí si len užiť ich variabilitu a strhujúce kúzlo.

www.luxusnipradlo.cz , hemera_thinkstock

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Martina B.. Článok nájdete v kategórii dámske oblečenie.