Dámske a pánske mikiny pre jar 2013

Dámske a pánske mikiny pre jar 2013

29. marca 2013, mikiny jar, pánske mikiny, dámske mikiny, originálne mikiny, trendy mikiny, mikiny Zara

Sponzorovanej odkazy:

Mikiny boli pomerne dlho považované za rýdzo športový kúsok oblečenia. S radosťou ich obliekame na prechádzky so psom alebo víkendové aktivity. Potreba získať väčšie pohodlie a pochopiteľne aj tvorba nových trendov zachytáva mikiny v úplne inom svetle. Sezóna 2013 otvára pánskym aj dámskym mikinám novú cestu v módnom svete a spestruje naše všedné šatníky.

Mikina alebo gýč?

Niektorí možno v obchodoch s módou neveriacky krútia hlavou a márne hľadajú „nositeľnú“ mikinu. Teda mikinu bez strihovej asymetrie, bez výrazných motívov a na jednoduché zapínanie. Je pravda, že módni návrhári sú ku konzervatívnejším jedincom túto sezónu pomerne nemilosrdní. Mikinám sa dostáva nevídaný priestor a menia sa často v zaujímavé umelecké pojatie módy. Skracujú sa rukávy, kombinujú materiály, v lookbookoch sú mikiny bežne nafotené v kombinácii boyfriendových džínsov a topánok na podpätku. Jednoducho povedané móda je v roku 2013 opäť veľmi hravá a otvorená všetkým nápadom. Je zaujímavé pozorovať, ako sa módne trendy odrazili aj na poli primárne športovejšieho typu oblečenia.

Mňa zaujala (aj na živo) mikina značky Zara, ktorá je vytvorená v kombinácii s výšivkou či čipkou. Vyhliadla som si ju v zahraničnom obchode a tu u nás som napäto očakávala jej nástup na módne pulty. Nebola som sklamaná a dnes ju najčastejšie obliekam s kombináciou jeanových šortiek, výrazných pančucháčov a vysokých kotníčkových topánok.

Ostatne, kolekcie Zara jar 2013 perfektne ukazujú jednotlivé typy mikín od úplne jednoduchých po naozajstné módne trendy. K nim patrí napríklad trend žltej farby, ktorý práve u mikiny nie je úplne typický. Vychutnať si ho môžu ženy aj muži.

Ani mikiny sa nevyhnú veľkému hitu – must-have trendu – prúžkom.

Zaujímavé strihy, zapínanie na gombíky, opraný vzhľad alebo zámerne skrátené rukávy … užite si slobodu módy, provokujte, tešte sa z originality. Mikiny pre jar 2013 už sú tu a rozhodne stoja za pozornosť.

Športové mikiny najčastejšie vyhľadávame u značiek ako Puma, Nike a Adidas, kde je široký výber strihov a materiálov. Navyše najmä značka adidas sa snaží spĺňať vysoké nároky módneho sveta a vytvárať tak mikiny nielen na šport, ale aj pre všedný deň.

Jar 2013 miluje pastelové farby, vyskúšajte mikinu v lososovej, pistáciovej alebo svetlo malinovej farbe.

Zdroj: www.zara.com , www.queens.cz , www.ikonikstore.com , Thinkstock

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Martina B.. Článok nájdete v kategórii dámske oblečenie a pánske oblečenie.