Zelená farba je hitom tohtoročnej jari a leta

Zelená farba je hitom tohtoročnej jari a leta

28. marca 2013, farby jari, trendy jar 2013, zelená, mint, mentolovo zelená, trávovo, smaragdová

Sponzorovanej odkazy:

Môžete sa staviť, že zelená bude tento rok na jar vidieť absolútne všade. Zelená je tráva, zelený je mentol, zelené sú aj smaragdy. A toto sú kľúčové prvky, ktoré inšpirovali návrhárov pri tvorbe sviežich jarných kolekcií.

Mint zelená

O mint zelenej sme sa dozvedeli už minulý rok na newyorskom Fashion Weeku, kedy na ňu upozornilo mnoho známych návrhárov. A to samozrejme nemohlo zostať bez povšimnutia, a tak teraz máme možnosť obliecť sa do tejto sviežej farby napríklad v obchodoch Zara, H&M alebo Marks&Spencer. Pretože je mentolovo zelená farba jemná a svieža môžeme si v tejto farbe dovoliť módne kúsky výraznejších strihov. Jej ľahkosť a nežnosť potom podčiarknu hlavne priesvitné materiály a čipky.

Ak sa bojíte, že by Vám svetlý odtieň mint zelenej pridával centimetre na zadočku alebo stehnách, vyskúšajte v tomto odtieni košele alebo blejzre. Nemenej zaujímavo vyzerajú rôzne vzory v mint zelenej spoločne s béžovou na čiernom podklade.

S čím kombinovať mint zelenú

Svetlý odtieň mint zelenej skvele kontrastuje s tmavo modrou, úžasne sa vyníma aj vedľa farby piesku alebo koralov.

Trávovo zelená

Tiež Vás tak upokojuje prechádzka v prírode? Je to hlavne tým, že všade okolo seba vidíme zelenú farbu, ktorá má preukázané upokojujúce účinky. A ak je Vašom meste málo zelených parkov, nechajte trochu zazelenáať Vás šatník, pretože ak si na jar kúpite šaty alebo iný módny kúsok v trávovo zelenej farbe, neurobíte chybu.

S čím kombinovať trávovo kapustovú

Farbu trávy môžete kombinovať s mnohými farbami, so zemitou hnedou, červenou alebo ťavou. Spomeňte si na kvety, ktoré dostávajú až na zelenom podklade ten správny šmrnc.

Smaragdová farba

Najvýraznejšou je smaragdová farba, ktorá je klasicky ženská, mierne až éterická. Smaragd, ako vzácny kameň, bol využívaný už po storočia v mnohých kultúrach na podporu zdravia a prosperity. Je spájaný s Venušou, bohyňou lásky, a niektorí milenci veria v jeho silu a dar. Vedľa toho tiež podporuje rovnováhu a harmóniu duše. Veríte, že farba ovplyvňuje to, ako sa správate aj to ako sa k Vám správajú druhí? Už niekoľkokrát som sa presvedčila, že to vážne funguje. A hlavne smaragdová farba ku každému typu pleti, takže pristane takmer všetkým.

S čím kombinovať smaragdovo zelenú

Smaragdovo zelenú kombinujte s námorníckou modrou, kráľovskou fialovou alebo červenou a so zlatými doplnkami.

Zdroj: www.polyvore.com

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Jana A.. Článok nájdete v kategórii dámske oblečenie.