Zelená farba je hitom tohtoročnej jari a leta

Zelená farba je hitom tohtoročnej jari a leta

28. marca 2013, farby jari, trendy jar 2013, zelená, mint, mentolovo zelená, trávovo, smaragdová

Sponzorovanej odkazy:

Môžete sa staviť, že zelená bude tento rok na jar vidieť absolútne všade. Zelená je tráva, zelený je mentol, zelené sú aj smaragdy. A toto sú kľúčové prvky, ktoré inšpirovali návrhárov pri tvorbe sviežich jarných kolekcií.

Mint zelená

Zelená farba je hitom tohtoročnej jari a leta (http://www.luxurymag.sk)Zelená farba je hitom tohtoročnej jari a leta (http://www.luxurymag.sk)

O mint zelenej sme sa dozvedeli už minulý rok na newyorskom Fashion Weeku, kedy na ňu upozornilo mnoho známych návrhárov. A to samozrejme nemohlo zostať bez povšimnutia, a tak teraz máme možnosť obliecť sa do tejto sviežej farby napríklad v obchodoch Zara, H&M alebo Marks&Spencer. Pretože je mentolovo zelená farba jemná a svieža môžeme si v tejto farbe dovoliť módne kúsky výraznejších strihov. Jej ľahkosť a nežnosť potom podčiarknu hlavne priesvitné materiály a čipky.

Ak sa bojíte, že by Vám svetlý odtieň mint zelenej pridával centimetre na zadočku alebo stehnách, vyskúšajte v tomto odtieni košele alebo blejzre. Nemenej zaujímavo vyzerajú rôzne vzory v mint zelenej spoločne s béžovou na čiernom podklade.

S čím kombinovať mint zelenú

Svetlý odtieň mint zelenej skvele kontrastuje s tmavo modrou, úžasne sa vyníma aj vedľa farby piesku alebo koralov.

Trávovo zelená

Zelená farba je hitom tohtoročnej jari a leta (http://www.luxurymag.sk)

Tiež Vás tak upokojuje prechádzka v prírode? Je to hlavne tým, že všade okolo seba vidíme zelenú farbu, ktorá má preukázané upokojujúce účinky. A ak je Vašom meste málo zelených parkov, nechajte trochu zazelenáať Vás šatník, pretože ak si na jar kúpite šaty alebo iný módny kúsok v trávovo zelenej farbe, neurobíte chybu.

S čím kombinovať trávovo kapustovú

Farbu trávy môžete kombinovať s mnohými farbami, so zemitou hnedou, červenou alebo ťavou. Spomeňte si na kvety, ktoré dostávajú až na zelenom podklade ten správny šmrnc.

Smaragdová farba

Zelená farba je hitom tohtoročnej jari a leta (http://www.luxurymag.sk)Zelená farba je hitom tohtoročnej jari a leta (http://www.luxurymag.sk)Zelená farba je hitom tohtoročnej jari a leta (http://www.luxurymag.sk)

Najvýraznejšou je smaragdová farba, ktorá je klasicky ženská, mierne až éterická. Smaragd, ako vzácny kameň, bol využívaný už po storočia v mnohých kultúrach na podporu zdravia a prosperity. Je spájaný s Venušou, bohyňou lásky, a niektorí milenci veria v jeho silu a dar. Vedľa toho tiež podporuje rovnováhu a harmóniu duše. Veríte, že farba ovplyvňuje to, ako sa správate aj to ako sa k Vám správajú druhí? Už niekoľkokrát som sa presvedčila, že to vážne funguje. A hlavne smaragdová farba ku každému typu pleti, takže pristane takmer všetkým.

S čím kombinovať smaragdovo zelenú

Smaragdovo zelenú kombinujte s námorníckou modrou, kráľovskou fialovou alebo červenou a so zlatými doplnkami.

Zdroj: www.polyvore.com

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Jana A.. Článok nájdete v kategórii dámske oblečenie.