Céline - elegancia francúzskeho módneho domu

Céline - elegancia francúzskeho módneho domu

7. januára 2011, Céline, francúzska módna spoločnosť, Céline Vipiana, Michael Kors, Roberto Menichetti, Phoebe Philo, kolekcia pre jeseň 2010, kabelky, obuv

Sponzorovanej odkazy:

Hoci sa to na prvý pohľad zdať nemusí, francúzska módna spoločnosť Céline existuje na trhu pomerne dlho. Prvotne bola založená v roku 1945, a to ako spoločnosť, ktorá sa sústreďuje na výrobu detských, na mieru šitých modelov obuvi. Neskôr, začal tento francúzsky módny dom veľa expandovať, a to najmä v priebehu šesťdesiatych rokov. Do svojho sortimentu tak zaradil modely obuvi i kabeliek pre dospelých a následne aj dámsku ready-to-wear kolekciu športového couture " alebo módu pre všetkých". Počas 60. rokov 20. storočia bola spoločnosť Céline jednou z prvých spoločností, ktorá začala distribuovať aj v Japonsku. Avšak nielen tu. Záujem o medzinárodnú expanziu zo strany Céline pokračoval aj počas niekoľkých nasledujúcich desaťročí. Butiky tejto spoločnosti by ste mohli nájsť v kozmopolitných metropolách, akými sú Monte Carlo, Geneva, Hong Kong, Rím a mnoho ďalších.


Štyridsať rokov bola módna spoločnosť Céline pod vedením Madame Céline Vipiana, ktorá bola zároveň zakladateľkou spoločnosti. Opraty po nej prevzal v roku 1997 módny dizajnér Michael Kors. Po Michaelovi Korsovi prevzal módnu spoločnosť Céline, bývalý módny dizajnér společosti Burberry, Roberto Menichetti. Po ňom v roku 2008 spoločnosť oznámila, že kolekciu Céline bude mať na starosti ex-vizionárka spoločnosti Chloé, menovite Phoebe Philo, a to počnúc kolekciou „jeseň 2009“. Phoebe Philo sa narodila v Paríži, fakultu umenia a dizajnu vyštudovala v Londýne na univerzite Central Saint Martins.
Medzi klientov Céline patrí Madonna, Gwyneth Paltrow, Angelina Jolie, Jennifer Aniston, Lucy Liu alebo Kylie Minoque. Céline modely si môžete kúpiť nielen v butikoch Céline, ale aj v luxusnom obchodnom dome Bergdorf Goodman, Bloomingdale's či Jeffrey New York.


Céline Fall 2010

Do sortimentu spoločnosti Céline patria nielen modely oblečenia, ale aj módne doplnky a vône. Modely kolekcie Céline patria medzi tie výraznejšie a osobité. Kolekcia na jeseň 2010 je v znamení ležérnej elegancie s použitím niektorých extravagantnejších prvkov. Výraznou súčasťou Céline kolekcie na jeseň 2010 je perové zdobenie kolekcie či kožušinové modely. Nápadnou farbou v kolekcii je farba červená.


Módne doplnky Céline Fall 2010

Čo sa týka módnych doplnkov, sú to hlavne kabelky a obuv, ktoré kolekciu Céline dotvárajú. Boli to rôzne sfarbené modely obuvi na platforme s uzavretou špičkou, farebné páskované sandálky, kotníčkové topánky na i bez podpätku, elegantné balerínky aj čižmičky.


Väčšinu modelov v Céline kolekcii na jeseň 2010 ďalej zdobia opasky a kabelky. Sú to hlavne kabelky väčších rozmerov rôznych farieb, ale aj mini kabelky cez rameno či kabelky do ruky.


Štýl značky Céline je často popisovaný ako kombinácia sexy-športového štýlu a štýlu roztomilého i flirtujúceho či zvodného. Sú to ženské modely sukní, priliehavé topy a očarujúce módne doplnky, čo spolu vytvára líniu dievčenského a ženského oblečenia. Kolekcia Céline je tvorená pre ženy, ktoré na miesto lacného a gýčovitého štýlu preferujú vyzerať roztomilo. V kolekciách Céline v žiadnom prípade nenájdete roztrhané alebo provokatívne kúsky. Céline oblečenie si vyberajú ženy, ktoré svojim oblečením chcú vzbudiť profesionálny imidž ženy, ktorá vie, čo chce a ide si sebavedome za svojím cieľom.

„Zdroj“: www.celine.com, www.nymag.com, www.thinkfashion.com

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Lenka, K.. Článok nájdete v kategórii módni návrhári.