Lacoste tričká na leto 2010

Lacoste tričká na leto 2010

19. septembra 2010, Lacoste, Lacoste 2010, polo tričká, dámske tričká 2010, pánske tričká 2010, Lacoste dámske tričká, Lacoste pánske tričká, Lacoste histórie, René Lacoste

Sponzorovanej odkazy:

Pred viac ako tromi štvrtinami storočia dal dravý, športovo založený muž vzniknúť značke, ktorej vyzývavé meno lemuje nákupné triedy celého sveta. O akú značku sa teda jedná? Malý, zelený krokodýlik menom Lacoste, ktorý sa preslávil najviac na notoricky známych tričkách zvaných Polo.

História značky Lacoste

A ako sa teda stalo, že mladý muž menom René Lacoste roku 1933 založil túto úspešnú značku a získal si zákazníkov celého sveta? Mladík, ktorý vyrastal v rodine zámožného výrobcu automobilov, nemal nikdy na ružiach ustlané. Keď prvýkrát, v 15 rokoch, našiel v sebe skrytý talent pre ušľachtilý biely šport, teda tenis, otec mu sľúbil pomoc len pod podmienkou, že sa do 5 rokov stane svetovým šampiónom.

René, niekoľkonásobný víťaz US Open, French Open a Wimbledonu, musel svoju kariéru zo zdravotných dôvodov ukončiť, a tak sa začalo jeho veľké módne dobrodružstvo. Už na tenisových kurtoch bol tento aligátor známy svojim citom pre módu. René dokázal, že aj pri športovom výkone je možné vyzerať módne a vkusne. O niekoľko rokov neskôr, keď sa tento mladík rozhodoval, kam ďalej smerovať svoj život, cesta do módneho priemyslu bola jasnou voľbou. Nielen, že René zaznamenal úspech so svojou tenisovou kolekciou, ale v priebehu rokov rozšíril sortiment o oblečenie na golf a na ďalšie populárne športy. S rokmi pribudli kolekcia hodiniek, parfumov či obuvi.

Značka Lacoste prosperovala až do 90. rokov, kedy podobne ako napríklad D & G, začala podliehať kríze a musela zľahka zmeniť svoju obchodnú stratégiu. Tieto zmeny dali vzniknúť súčasnému športovo elegantnému looku značky Lacoste. Popularitu tejto značky udržiavali počas rokov priaznivci ako Winston Churchill, Grace Kelly či Jackie Kennedy.

Tričká Lacoste na leto 2010

Teraz, keď som vám načrtla históriu tejto značky, je najvyšší čas predstaviť vám dnešnú tému, ktorou budú tričká Lacoste na rok 2010. Pravdepo­dobne, nikoho už neprekvapí, že stálice ako polo tričká sa vyskytnú aj v tejto zbierke, v klasických farbách i strihoch, presne tak, ako sme zvyknutí a ako to máme radi. Značke Lacoste sa proste nedá uprieť cit pre klasiku.

Pre dámy

Aj keď nepatríte medzi milovníčky polo tričiek, aj vás tohtoročná ponuka uspokojí, v kolekcii sa totiž vyskytujú aj populárne tunikové strihy, prípadne tričká s výstrihom do V alebo klasické tielka.

Pre pánov

Keďže značka Lacoste bola spočiatku sústredená predovšetkým na mužskú klientelu, dá sa povedať, že aj naďalej má najrozšírenejší sortiment práve pre mužov, ktorý aj v roku 2010 je viac ako špičkový.

Pre tých najmenších

Keďže aj slávny René bol manželom (vraví sa, že za úspešným mužom stojí úspešná žena) a otcom, netrvalo dlho a dal vzniknúť aj kolekcii pre najmenších.

Jednoducho povedané, od „krokodýlika“ sa asi nikdy nedočkáte zložitých módnych kreácií a odvážnych strihov, a z toho práve plynie ten príjemný, jednoduchý štýl značky Lacoste. Záverom možno len povedať, buďte klasici, noste Lacoste a nešliapnete vedľa.

Zdroje: http://www.fashionising.com http://www.zappos.com http://frillr.com

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Martina J.. Článok nájdete v kategórii značky a značkové oblečenie.