Dámske saká a kabátiky jar 2013

Dámske saká a kabátiky jar 2013

16. marca 2013, saká a kabátiky 2013, farebné saká, dámske saká jar 2013, bundy jar 2013, jarné kabáty

Sponzorovanej odkazy:

Tentoraz som sa vydala pátrať po nových trendoch do ulíc slnečného Splitu. Únavu po dlhej ceste rýchlo odbúrali nápisy vo výkladoch vítajúce nové jarné kolekcie. Asi sa už takmer všetci tešíme, až odhodíme teplé bundy a budeme môcť obliecť len sako alebo ľahký kabátik. A tak som sa zamerala najmä na novinky medzi jarnými sakami a kabátikmi.

Nemožno prehliadnuť farebnú paletu neónov, prúžkov, odtieňov pastelových farieb aj širokú ponuku zaujímavých strihov. Saká a kabátiky pre rok 2013 oživia naše šatníky a perfektne doplnia akýkoľvek outfit.

Boucle saká a kabáty

Kto si tento rok zaobstaral vlnený kabát, určite nešliapol svojím výberom vedľa. Jar na seba nechá ešte nejakú chvíľu čakať a teplý vlnený kabát je do tohto počasia ideálny. Avšak v súčasnej dobe ho v obchodoch vystriedali opäť sačká a kabáty v štýle Boucle, ktorý bol už predošlú sezónu veľmi obľúbený. Krásne modely nájdete najmä u značiek Mango a Zara. Boucle saká nie je potrebné nosiť len ako súčasť kostýmu. Sú vhodné aj k džínsom alebo šortkám.

Vzory a zvieracie motívy

Tento rok rozhodne dominujú obchodným domom s módou rôzne geometrické vzory. Aj strihy si vyslúžili istú asymetriu, a tak sa nám dostáva živej a hravej módy. Úplne jednoznačne prevládajú prúžky, ktoré sa pochopiteľne nevyhli ani dámskemu saku. Trendy bude námornícka kombinácia – prúžkaté sako a biele nohavice alebo napríklad džínsy, prúžkaté tričko a modrý blazer. Populárne budú taktiež saká a nohavice v kombinácii s čiernymi pruhmi.

Z módnych pultov tiež nezmizli zvieracie vzory a najmä ten leopardí je stále trendy.

Military a „krivák“ stále trendy

Saká, kabáty aj bundičky majú stále v obľube zapínanie zipsu na strane. Je to príjemné oživenie, ktoré už si drží úspech niekoľkú sezónu. K dostaniu sú saká i kabáty mnohokrát dozdobené punkovými cvočkami či opaskom.

Rovnako tak military štýl kabátu stále objavíme v obchodoch. Dvojradové zapínanie okrúhlych gombíkov, rovný strih a vyššie goliere ku krku. Len zelenú army farbu strieda moderná biela či nude farba.

Dlhšie saká jednoznačne vedú

Aj na jar a v lete 2013 budeme vídať dlhšie „boyfriend“ saká. Nosia sa k úzkym nohaviciam, šortkám aj minišatám. Najčastejšie sa stretneme s voľnejším strihom saka, siahajúcim pod zadok a zapínaním na jeden gombík.

Čaká nás pestrá jarná a letná sezóna s nepreberným množstvom sák a kabátov. Okrem vyššie uvedených sa stretneme s párty sakami a bundičkami, ktoré zdobia trblietky či zlatá a strieborná farba.

A nechýba ani klasický trenčkot v rôznych farebných prevedeniach.

zdroj: www.mango.com , www.zara.com , Thinkstock

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Martina B.. Článok nájdete v kategórii dámske oblečenie.