Trendy topánky na jar 2013!

Trendy topánky na jar 2013!

9. marca 2013, topánky, obuv, trendy, jar 2013, jarné topánky, lodičky, balerínky, sandále, jarná obuv, topánky na jar

Sponzorovanej odkazy:

Zatiaľ čo zima neponúka veľa možností, čo sa výberu topánok týka a kvôli chladu nám nezostáva takmer nič iné ako každý deň vyťahovať čižmy, na jar sa môžeme „vyblázniť“ oveľa viac. A o jari 2013 to platí dvojnásobne, pretože nám prináša veľa originálnych a nových trendov, v ktorých zažiarite. Poďme sa teda pozrieť, ako budú lodičky, sandálky alebo balerínky pre tohtoročnú jar vyzerať!

Metalické odlesky

Zlatá, strieborná, bronzová – to sú tie pravé farby pre vašu jarnú obuv. Odlesky kovov sú in nielen na nich, ale aj na oblečení a jedná sa o skutočný hit sezóny. Ak sa vám topánky celé v metalických farbách zdajú príliš, zvoľte tie, ktoré majú iba špičku topánky v týchto odtieňoch!

Krajkové

Ďalším z trendov, ktorý sa z oblečenia premietol aj na topánky, je čipka. Topánky zdobené týmto jemným a nežným materiálom sú ako stvorené pre ženské nohy v kombinácii so šatami či sukňami. Vyzerajú skvele nielen v neutrálnych alebo svetlých farbách, trendom tohtoročnej jari je hlavne výrazná a neprehliadnuteľná čip­ka.

Hadia koža

Trend zvieracích potlačí je stále nepominuteľný. Jedinou zmenou je, že z pomyselného prvého miesta vytlačil pre túto sezónu leoparda had. Hadiu potlač vo svojich jarných kolekciách predstavili značky ako Gucci či Kenzo čo znamená, že tento trend naozaj nie je na ústupe. Okrem typických „hadích farieb“ môžete zvoliť aj tie netypické, ako ružová alebo červená.

Priehľadné časti

Na prvý pohľad sa môže tento trend zdať trochu zvláštny a extravagantný, ale môže vyzerať naozaj skvele. Jedná sa o topánky, ktoré majú niektorú svoju časť priehľadnú – či už je to podpätok, klin, platforma alebo pásky či špička.

Vyšívanie

Veľmi výrazným trendom sa stalo vyšívanie. Svoje topánky tak môžete mať zdobené folkovými, pestrými, ale aj elegantnými a jednoduchými vzormi. Inšpirovať sa môžete napríklad u značiek Balmain, Ralph Lauren či Barbara Bui.

Nektarinkové

Vedľa odtieňa smaragdovo zelenej kráľuje tohtoročnej jari ešte jedna farba – nektarinková a opäť to platí aj pre obuv. Jedná sa vlastne o jemnejší odtieň koralovej, ktorá bola in zase vlani a ktorá vyzerá skvele napríklad v kombinácii so zlatou či striebornou.

Zdroje: www.asos.com , www.polyvore.com , iStockphoto / Thinkstock

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Jana K.. Článok nájdete v kategórii topánky, obuv.