Chelsea boots - obrovský trend posledných sezón!

Chelsea boots - obrovský trend posledných sezón!

10. marca 2013, chelsea boots, topánky chelsea, topánky, členková obuv, členkové topánky, obuv, obuv bez zapínania, nízke členkové topánky

Sponzorovanej odkazy:

Už ste počuli o chelsea boots alebo ak chcete o trende perky? Jedná sa o členkovú obuv, ktorá je určená pre chladnejšie dni (nie však pre tie zimné, kvôli ich šmykľavej podrážke). Na vrchol must have rebríčka sa táto obuv vyšplhala už počas pár predchádzajúcich se­zón.

Kde sa vzali CHELSEA BOOTS?

Chelsea boots je členková obuv, na veľmi nízkom podpätku. Zvláštnosťou je, že perky nemajú šnurovanie ani zapínanie. To súvisí s ich pôvodom. Tieto topánky sa totiž zrodili vo viktoriánskom období Veľkej Británie, konkrétne v priemyselnej oblasti. V tej dobe zažíval priemysel rozvoj a remeselníci už nemali čas na šnurovanie svojich vysokých jazdeckých topánok. Preto v továrni v Chelsea (odtiaľ názov Chelsea boots) robotníci vyrobili pohodlnú obuv, ktorá sa nazúvala a vyzúvala sama. Aby nohu bez problémov dostali čo najrýchlejšie dovnútra a von, sú po stranách miesto zapínania opatrené pružnou gumou. Tým tiež pôsobia okrem praktickosti veľmi elegantne. Ďalší rozmach a vývoj tejto obuvi prišiel na prelome päťdesiatych a šesťdesiatych rokov a od tej doby sa radia na zoznam must have v oblasti módy. Ak sledujete trendy, potom iste viete, že slávni návrhári sa veľmi často a radi inšpirujú priemyselne vyspelými vecami. Aj tu – u topánok perky – to nie je výnimkou, a tak sa v nasledujúcich kolekciách Chelsea boots objavujú (napr. u Alexandra Wanga, ai).

TRENDY

Ako perky nosiť a aké sú trendy u tejto obuvi? Čierna a hnedá farba sú klasikou, tou u topánok nič nepokazíte a hodia sa ku všetkému. Avšak na výslnie sa opäť vracajú metalické odlesky a smotanové odtiene. Ak teda narazíte na Chelsea boots napríklad v metalickej modrej farbe, rozhodne neváhajte a choďte do nich! Fanúšičky klasického a romantického looku ocenia krémové odtiene tejto obuvi, ktoré sa budú skvele hodiť pre nadchádzajúcu jarnú sezónu.

Chelsea boots noste k šatám, sukniam, šortkám, legínam, rifliam. Skrátka k čomukoľvek. Tak moc praktické totiž tieto topánky sú a naviac sú veľmi pohodlné, a teda vás po celom dni v práci nebudú večer bolieť chodidlá. Verte, že si ich zamilujete!

Zdroje: www.asos.com , www.nastygal.com , Thinkstock

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Tereza K.. Článok nájdete v kategórii topánky, obuv.