Louis Vuitton kolekcia jar / leto 2013

Louis Vuitton kolekcia jar / leto 2013

4. marca 2013, Louis Vuitton, Marc Jacobs, jar 2013, leto 2013, jar / leto 2013, kolekcia, dámska kolekcia, dámske oblečenie, luxusné oblečenie, značkové oblečenie

Sponzorovanej odkazy:

Módna prehliadka značky Louis Vuitton bola bezpochyby jednou z najočakávanejších prehliadok na parížskom týždni módy. Marc Jacobs, návrhár tejto značky, je ikonou módy a očakáva sa od neho veľa. Myslím, že v kolekcii pre Louisa Vuittona pre jar a leto 2013 rozhodne nesklamal.

Téma kolekcie bola jasná na prvý pohľad. Marc Jacobs sa pre novú kolekciu nechal inšpirovať štvorcami a rôzne veľkými kockami, ktoré celej módnej show vládli. A jednalo sa o naozajstnú show. Modelky totiž nevychádzali jedna za druhou na mólo, ale zišli po štyroch eskalátoroch na podlahu pripomínajúcu – ako už asi tušíte – šachovnicové pole, ale len v žlto-bielej variante.

kolekcie je ďalej zrejmý návrat do 60. rokov, predovšetkým v súvislosti so strihmi šiat a účesmi modeliek, hoci ho samotný autor Marc Jacobs podľa svojich slov nijako nezamýšľal. Medzi hlavné trendy novej sezóny, ktoré táto kolekcia odhalila, patria ďalej minimalizmus symbolizovaný jednoduchosťou modelov, a tiež geometrické tvary, v tomto prípade už spomínané štvorce, ktoré nesú špeciálny názov Damier. Jediným vzorom, ktorý sa okrem kociek v kolekcii objavil, bol ten kvetinový. Je teda zrejmé, že kvetinová potlač bude trendom aj tohtoročnej jari a leta.

Kolekcia Louis Vuitton pre jar a leto 2013 je dôkazom toho, ako možno vytvoriť zaujímavú a nevšednú show za pomoci v podstate troch farieb. Okrem čiernej, bielej a výraznej žltej, ktoré ale hrajú v kolekcii hlavnú úlohu, sa tu objavujú už len béžová, hnedá a zelená.

kolekcii nájdeme naozaj veľké množstvo sukní a šiat, ktoré sa tu objavujú vo všetkých svojich základných dĺžkach, teda mini, midi a maxi. Všimnúť si môžeme aj trendu voľných nohavíc a za zmienku nepochybne stoja aj crop topy odhaľujúce bruško, čo je ďalším veľkým hitom.

V rovnakom duchu ako oblečenie sa nesú aj doplnky v kolekcii. Kabelky sa držia geometrického trendu a sú hranaté. Lodičky sú navrhnuté do špičky a do neba siahajúce podpätky tu nečakajte. Zaujímavým prvkom kolekcie je čelenka s mašľou posadená na hlavy všetkých modeliek.

Zdroj: http://download.mmhpolo.cz/

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Jana K.. Článok nájdete v kategórii dámske oblečenie, módni návrhári a značky a značkové oblečenie.