Aké sú trendy pre jar 2013?

Aké sú trendy pre jar 2013?

6. marca 2013, trendy jar 2013, jarné trendy 2013, trendy dámske oblečenie, fashion trends 2013

Sponzorovanej odkazy:

V posledných dňoch nám zima síce jasne ukazuje, v čom tkvie jej sila, ale jar tu bude čo nevidieť a dokazujú nám to hlavne výklady a vešiaky obchodov s oblečením, ktoré sú plné krásnych jarných kúskov. Určite ste si teda všimli, aké tendencie so sebou táto jar prináša, ale poďme si to teraz spoločne zhrnúť a vyzdvihnúť tie najdôležitejšie.

Dobrou správou je, že oproti minulému roku sa trendy veľmi nezmenili, a tak rovnako tak ako minulý rok, tak aj tento sa budeme odievať do krásnych a veselých pastelových farieb. V kurze je potom hlavne marhuľová, svetlunko modrá, žltá a ružová. Rovnako tak ako minulý rok, tak aj tento rok sa môžeme tešiť z mint čiže mentolovej farby, ktorá vlani patrila k úplným nevyhnutnostiam. Tento rok sa k min pridávajú aj iné odtiene zelenej, a to hlavne smaragdová a trávová, ale aj odtiene na pomedzí zelenej a modrej, ako je aquamarínová. Niektoré pastelové farby trochu ubrali na intenzite a sú tak menej roztomilé, ale o to viac rafinované a sexy. Ani tento rok sa potom nezaobídeme bez neónov.

Určite ste nemohli prehliadnuť tohtoročný trend zvislých (menej potom aj vodorovných) čierno-bielych a modro-bielych pruhov. Objavujú sa takmer na všetkom, od topov a košieľ po nohavice a sačká a sú vysoko módne. V oblasti denimu sa toho veľa nemení. Nohavice sa budú nosiť všelijaké – slim, extra slim, boyfriend… Čo by ste si tento rok mali určite kúpiť, je džínsová košeľa, dá sa kombinovať takmer so všetkým a je úplne sexy. Tohtoročný trend tiež dovoľuje či skôr diktuje total denim look, teda džínsovinu od hlavy až k päte.

Čo sa vzorov a potlačí týka, už niekoľkú sezónu sa na výslní držia tribal motívy a inak tomu nie je ani tento rok. Hlavne potom tie aztéckej môžete nájsť na všetkom a všade. Ak holdujete tomu trendu a máte na to postavu, kúpte si legíny s týmto motívom. Inak môžete investovať do topov, sák, kabeliek či dokonca topánok s týmto populárnym motívom.

Na jar sa vám bude tiež hodiť nejaký krásny a ľahší sveter (nie cardigan) v niektorej z pastelových farieb, s veľkými okami a nápaditými aplikáciami.

Aj tento rok sa budú nosiť šaty a sukne v high-low alebo maxi, priehľadné a plisované, čo si však nemôžete nechať ujsť sú rozparky, a to veľmi vysoké, ktoré po minuloročnom odovzdávaní Oskarov, kedy na seba takto upozornila Angelina Jolie, spôsobilo to, že sa rozparkom až k nohavičkám uchyľovalo stále viac a viac slávnych žien, upútali pozornosť i veľkých high-street značiek, a tak sa tento rok na rozparky môžeme tešiť aj u značiek ako je Bershka či Zara.

Čo sa topánok týka, veľmi in sú tento rok metalické špičky a priehľadné podpätky aj iné časti topánky. Úplne skvelým a hlavne lichotivým trendom, najmä pre úzke členky, sú sandálky s remienkom okolo členku. V kabelkách žiadny veľký a podstatne iný trend nezaznamenávame, stále sa nosia veľké listové kabelky, zdobené kabelky, hlavne potom tie v tribal štýle, rozmohli sa však batôžky, ktoré štýlovo doladia Hipster či Bohemian look.

Zdroje: wwwl.asos.com, www.bershka.com , www.nastygal.com , www.hm.comwww.forever21.com

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Beáta B.. Článok nájdete v kategórii dámske oblečenie a doplnky.