Geometrické tvary v jarnej móde

Geometrické tvary v jarnej móde

3. marca 2013, geometrické vzory v móde, geometrické vzory, pruhy, jarné trendy

Sponzorovanej odkazy:

Geometria patrí medzi menej obľúbené predmety, ktoré sa ako deti učíme. Postupom času si ale viac a viac uvedomujeme, do akej miery prestupujú geometrické tvary a pravidlá geometrie našimi životmi. Iste má tento zaujímavý odbor najbližšie k architektúre, ale prvky geometrie sa nevyhli ani svetu módy. Jar 2013 víta svieže modely s geometrickými tvarmi aj ich aplikácie v rozmanitých podobách.

Nejedná sa iba o potlačami ilustrujúce geometrické tvary, ale aj o vrstvenie materiálov vytvárajúce originálne motívy či o kreatívne strihy. Geometria prenikla výrazne do módy už v 70. rokoch a túto sezónu oslavuje jedinečný návrat. Medzi milovníkov geometrických tvarov patrí napríklad módny návrhár Pierre Cardin.

Pre mňa momentálne predstavuje najlepšie poňatie geometria v móde značky Spijkers en Spijkers, s ktorou ste sa mohli stretnúť na poslednom ročníku Designblogu.

Moderné pruhy

Tento rok sa hrejú na vrchole slávy pruhy a ich stvárnenie vo všetkých možných podobách. Kladú sa na kusy odevu úplne pravidelne alebo sa naopak prelínajú, prekrývajú všetkými smermi alebo kombinujú s tvarmi inými. Návrhári si túto sezónu obľúbili kontrast vznikajúci kombináciou čierno-bielych prúžkov so žltou farbou.

Aztécke vzory

Už v predošlých sezónach sme si mohli dopriať kúzlo aztéckych vzorov, a inak tomu nebude ani túto sezónu. Aj keď už tieto vzory nevídáme v tak veľkej miere, aj tak sa ich môžeme do sýtosti nabažiť. V šatách s aztéckym vzorom bude každá dievčina neprehliadnuteľná, top s aztéckym vzorom zase príjemne oživí jednoduchý look.

Originálne strihy

V úvode som spomenula využitie geometrických tvarov na strihy. Návrhári tak môžu docieliť zaujímavých štruktúr, optických klamov aj samotného stvárnenia kreatívnych myšlienok. Niekedy sa stretneme i s pripodobnením oblečenia ku konkrétnemu tvaru či dokonca konkrétnej veci.

Geometrické tvary šperkov

Ani módne doplnky neunikli pred geometrickými tvarmi. Aktuálne sú najviac trendy tvary, ktoré majú ostré hrany.

zdroj: www.asos.com

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Martina B.. Článok nájdete v kategórii dámske oblečenie.