Pop art móda a Andy Warhol

Pop art móda a Andy Warhol

25. februára 2013, pop art móda, Andy Warhol, Pepe Jeans

Sponzorovanej odkazy:

Móda, ktorá nepozná hraníc a dokonale vyzdvihuje návrhárske umenie na post umeleckého diela. Popartová móda predstavuje inšpiráciu komerčným umením vo všetkých jeho smeroch. Nechajme sa vtiahnuť do pestrého sveta originálnej módy, niekedy balancujúcej na hranici gýča, ktorej hlavným hnacím motorom sa stali diela Andyho Warhola.

Čo je to pop art?

Pop art predstavuje umelecký smer, ktorý zaznamenal svoj ​​najväčší boom v 60. rokoch. Inšpirácia pop artu sa rodila priamo v uliciach veľkomiest, v domácnostiach i vo svete techniky. Medzi najobľúbenejšie prvky patrili predmety bežnej dennej potreby a komiksová tématika. Pojem pop art sa zrodil v roku 1958 a označoval zachytenie povojnového konzumného života.

Dnes si najčastejšie pripomíname diela pop artových umelcov amerických, medzi ktorých patrí bezpochyby výtvarník Andy Warhol. Vo svojich dielach zachytával opakovane radu výrobkov alebo osobností. Tričká s Marilyn Monroe, Campbelovou polievkou alebo nápojom Coca Cola sú inšpirované práve dielom tohto výnimočného umelca.

Osobnosť Andyho Warhola

Andy Warhol mal už od detstva nadanie pre umeleckú tvorbu, neskôr tiež vyštudoval odbor- komerčná umelecká tvorba. Po štúdiách sa odsťahoval do New Yorku, kde odštartovala jeho slávna kariéra. V šesťdesiatych rokoch začína Warhol vyobrazovať predmety bežnej potreby, celebrity, bankovky alebo tiež obrázky z novinových ústrižkov.

Týmto umelcom sa nechala inšpirovať aj anglická značka Pepe Jeans a získala licenciu prenášať jeho dielo na módne oblečenie. Tričká, tielka či šaty s Marilyn Monroe alebo Elvisom Presley si získali rýchlo veľkú obľubu. Táto značka ponúka dámske aj pánske oblečenie a doplnky s dielom Andyho Warhola i s podobizňou samotného Andyho Warhola. Pochopiteľne dnes sa stretneme s popartovou inšpiráciou aj u iných značiek.

Pop artová móda určite nie je pre každého, ale ak nechcete splývať s davom a máte radi osobitý štýl, určite si nenechajte túto jedinečnú módu ujsť.

Zdroj: www.polyvore.com , www.asos.com

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Martina B.. Článok nájdete v kategórii módni návrhári.