Pánske zimné svetre

Pánske zimné svetre

24. januára 2013, svetre, pánske svetre, zimné svetre, etno, nórsky vzor, cardigan, kardigan, sveter na gombíky, vzorovaný sveter

Sponzorovanej odkazy:

Počasie si s nami tento rok pekne hrá a už to vyzeralo, že ľadová zima sa nám vyhne a zostane to u chladnejších jesenných teplôt, ale január nás prekvapil snehom. Podľa kalendára zima ešte rozhodne nekončí, a tak aby sme s poklesom a rastom teplôt neboli prechladnutí alebo dokonca chorí, je dôležité dbať na to, aby sme boli správne a teplo oblečení. Tento článok však nebude hlavne pojednávať o funkčnosti zimného oblečenia, ako ste už zvyknutí, pozrieme sa, čo je v zime módne a čo sa nosí. Tento článok venujeme pánskym svetrom.

Kardigany

Kardigany sú väčšinou tenšie svetre z bavlny na gombíky s výstrihom do „V“. Nie každý v nich však vidí zaľúbenie a oblieka ich. Zvláštne ale je, že pristanú všetkým mužom! Kardigany z akéhokoľvek outfitu urobia ležérny kúsok s nádychom elegancie. Nenechajte sa však zmiasť, tieto svetríky nenosia iba businessmani a konzervatívci. Kardigan môžete obliecť ako k tričku tak ku košeli. Záleží na príležitosti. S košeľou dopnutou až ku krku budete za jednoznačného elegána, ktorý dáva jasne najavo svoj záujem o módu a tak vie, čo sa nosí. Avšak ani u klasického trička, či už s potlačou alebo bez potlače, nešliapnete vedľa. Dobre vyzerá oboje, len s košeľou je dojem trochu strojenejší. Čo sa motívov týka – vedú tu jednoznačne prúžkované alebo jednofarebné kardigany, ktoré môžete kombinovať s akoukoľvek farbou trička či košele.

ETNO A NÓRSKY VZOR

Etno vedie v sezónnych kolekciách už nejaký ten piatok. Aj v zime sa s ním môžete stretnúť, a to predovšetkým pri motíve svetrov. Etno tiahne k folklóru a rôznym etnickým skupinám, čo sa odráža v motívoch potlačí. Je len na vás, ktorý motív sa vám najviac zapáči a ktorý si vyberiete. Odporúčame teplé odtiene farieb kombinované s Etno, ale ani pestrofarebný sveter nie je out. Veľmi módne sú teraz tiež khaki a piesčité odtiene, čo je ešte malý pozostatok a následok z kolekcií jesenných. Voliť môžete medzi kardiganmi alebo klasickými svetrami oblékajúcimi sa cez hlavu.

Tak ako každú zimu, tak aj tú tohtoročnú by sme si nevedeli predstaviť bez nórskych motívov. Toto sympatické severské vzorovanie je veľmi pekné a nosí sa už toľko rokov. Nepohrdne ním mladší brat ani dedko a pristane všetkým. Nórske vzory majú často motív vločiek a sobov. Už dávno neplatí, že táto móda sa hodí len na hory. Navyše teraz v obchodoch prebieha obrovské množstvo zliav (až 70–80%) a toho môžete pri nákupe nového svetra náležite využiť. Vynosíte ho aj nasledujúcu zimnú sezónu.

Zdroje: www.karmaloop.com , Thinkstock

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Tereza K.. Článok nájdete v kategórii pánske oblečenie.