Pánske zimné svetre

Pánske zimné svetre

24. januára 2013, svetre, pánske svetre, zimné svetre, etno, nórsky vzor, cardigan, kardigan, sveter na gombíky, vzorovaný sveter

Sponzorovanej odkazy:

Počasie si s nami tento rok pekne hrá a už to vyzeralo, že ľadová zima sa nám vyhne a zostane to u chladnejších jesenných teplôt, ale január nás prekvapil snehom. Podľa kalendára zima ešte rozhodne nekončí, a tak aby sme s poklesom a rastom teplôt neboli prechladnutí alebo dokonca chorí, je dôležité dbať na to, aby sme boli správne a teplo oblečení. Tento článok však nebude hlavne pojednávať o funkčnosti zimného oblečenia, ako ste už zvyknutí, pozrieme sa, čo je v zime módne a čo sa nosí. Tento článok venujeme pánskym svetrom.

Kardigany

Kardigany sú väčšinou tenšie svetre z bavlny na gombíky s výstrihom do „V“. Nie každý v nich však vidí zaľúbenie a oblieka ich. Zvláštne ale je, že pristanú všetkým mužom! Kardigany z akéhokoľvek outfitu urobia ležérny kúsok s nádychom elegancie. Nenechajte sa však zmiasť, tieto svetríky nenosia iba businessmani a konzervatívci. Kardigan môžete obliecť ako k tričku tak ku košeli. Záleží na príležitosti. S košeľou dopnutou až ku krku budete za jednoznačného elegána, ktorý dáva jasne najavo svoj záujem o módu a tak vie, čo sa nosí. Avšak ani u klasického trička, či už s potlačou alebo bez potlače, nešliapnete vedľa. Dobre vyzerá oboje, len s košeľou je dojem trochu strojenejší. Čo sa motívov týka – vedú tu jednoznačne prúžkované alebo jednofarebné kardigany, ktoré môžete kombinovať s akoukoľvek farbou trička či košele.

Pánske zimné svetre (http://www.luxurymag.sk)Pánske zimné svetre (http://www.luxurymag.sk)Pánske zimné svetre (http://www.luxurymag.sk)Pánske zimné svetre (http://www.luxurymag.sk)Pánske zimné svetre (http://www.luxurymag.sk)

ETNO A NÓRSKY VZOR

Etno vedie v sezónnych kolekciách už nejaký ten piatok. Aj v zime sa s ním môžete stretnúť, a to predovšetkým pri motíve svetrov. Etno tiahne k folklóru a rôznym etnickým skupinám, čo sa odráža v motívoch potlačí. Je len na vás, ktorý motív sa vám najviac zapáči a ktorý si vyberiete. Odporúčame teplé odtiene farieb kombinované s Etno, ale ani pestrofarebný sveter nie je out. Veľmi módne sú teraz tiež khaki a piesčité odtiene, čo je ešte malý pozostatok a následok z kolekcií jesenných. Voliť môžete medzi kardiganmi alebo klasickými svetrami oblékajúcimi sa cez hlavu.

Pánske zimné svetre (http://www.luxurymag.sk)Pánske zimné svetre (http://www.luxurymag.sk)

Tak ako každú zimu, tak aj tú tohtoročnú by sme si nevedeli predstaviť bez nórskych motívov. Toto sympatické severské vzorovanie je veľmi pekné a nosí sa už toľko rokov. Nepohrdne ním mladší brat ani dedko a pristane všetkým. Nórske vzory majú často motív vločiek a sobov. Už dávno neplatí, že táto móda sa hodí len na hory. Navyše teraz v obchodoch prebieha obrovské množstvo zliav (až 70–80%) a toho môžete pri nákupe nového svetra náležite využiť. Vynosíte ho aj nasledujúcu zimnú sezónu.

Pánske zimné svetre (http://www.luxurymag.sk)Pánske zimné svetre (http://www.luxurymag.sk)

Zdroje: www.karmaloop.com , Thinkstock

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Tereza K.. Článok nájdete v kategórii pánske oblečenie.