Ako vyberať maturitné šaty?

Ako vyberať maturitné šaty?

18. januára 2013, plesové šaty, maturitné šaty, maturitný ples, spoločenské šaty

Sponzorovanej odkazy:

Keď som kedysi zháňala maturitné šaty, nebol ešte taký veľký výber. Živo si spomínam na strohú ponuku jednotlivých požičovní, kde sa stláčali plesové a spoločenské šaty spoločne so svadobnými. Výber bol predovšetkým z korzetových šiat alebo šiat úplne jednoduchých bez akéhokoľvek nápadu. Kto chcel originálne šaty, nemal inú šancu, ako si ich nechať ušiť na zákazku. Dnes je výber úplne iný. Požičovne ponúkajú prekrásne šaty v rozmanitých strihoch a ak si nevyberieme z ponuky slovenských požičovní a salónov, môžeme si šaty objednať zo zahraničia.

Možno už mnohé z vás svoje vyvolené maturitné šaty majú doma alebo rezervované v požičovni. Ale určite sú aj takí, čo nechali zháňanie šiat na poslednú chvíľu. Máme pre vás niekoľko tipov, ako vyberať maturitné šaty.

Nechajte si ušiť vysnívané šaty

Maturitný ples patrí medzi jedinečné udalosti v našom živote a na maturitných šatách si dáva snáď každé dievča záležať. Niektoré hľadajú jednoduchosť, iné si prajú šaty v duchu módnych trendov a ďalšie chcú maturitné šaty úplne originálne. Na vyššie uvedené šitie na zákazku je síce trošku neskoro, ale šikovná krajčírka by si snáď ešte so šatami na marcový ples poradila. Michaela Fridrichová zo Svadobnej agentúry Amorosa potvrdzuje vzrastajúci záujem o zákazkové šitie: „V našom salóne ponúkame zákazkové šitie spoločenských i svadobných šiat. V posledných dvoch rokoch som zaznamenala nebývalý nárast záujemcov o zákazkovú výrobu. Šaty si môžete kúpiť alebo len požičať, a teda aj zaplatiť oveľa nižšiu cenu. V súčasnej dobe sú vyhľadávané predovšetkým jedinečné modely s detailmi a netradičnými prvkami. Medzi najobľúbenejší strih patria asymetrické šaty – vpredu krátke a vzadu dlhé. “

Strih maturitných šiat

Ak niečo môže pokaziť maturitné šaty, je to nevhodne zvolená farba alebo strih. Zvážiť musíme typ postavy, farbu vlasov i výšku postavy. Na krásnych modelkách z katalógov vyzerajú všetky šaty krásne. Ale realita býva úplne iná. Nesnažme sa za každú cenu splynúť s farbou, ktorá síce modelke úžasne pristane, ale z nás sa stáva v lepšom prípade strašidlo. Medzi trendy farby patrí v súčasnej dobe tyrkysová, zelenkavá, fuchsiová alebo červená.

Chystáte sa na maturitný ples s priateľom? Určite je vhodné zladiť s farbou šiat kravatu alebo košeľu. Nevynechajte žiadne detaily – topánky, šperky i líčenie a účes. Maturitný ples je výnimočná udalosť, ktorú si zaslúži každý náležite užiť.

Zdroj: www.svatby-amoroso.cz , www.houseofbride.com , Thinkstock

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Martina B.. Článok nájdete v kategórii dámske oblečenie.