Reklamná kampaň Louis Vuitton pre sezónu jar / leto 2013

Reklamná kampaň Louis Vuitton pre sezónu jar / leto 2013

22. januára 2013, Louis Vuitton

Sponzorovanej odkazy:

Reklamná kampaň Louis Vuitton pre sezónu jar / leto 2013 ide v stopách predchádzajúcich kampaní v tom ohľade, že – s obrovskou starostlivosťou venovanou detailu – reprodukuje atmosféru módnej prehliadky. V tomto duchu vznikli aj kulisy pre reklamné zábery – žltobiely šachovnicový vzor. Vytvoril ich francúzsky konceptuálny umelec Daniel Buren, s ktorým umelecký riaditeľ značky Louis Vuitton Marc Jacobs spolupracoval aj na produkcii módnej prehliadky.

Kampaň nafotil vo svojom ateliéri v New Yorku fotograf Steven Meisel. Figuruje v nej 12 začínajúcich modeliek, ktorých hviezda stúpa prudko hore. Väčšina z nich sa už v októbri objavila na prehliadkovom móle v podobných modeloch a s rovnakými kabelkami. Marc Jacobs komentuje: „Vždy som mal veľmi rád dielo Daniela Burena. Inšpiráciou pre proporcie modelov mi boli Les Deux Plateaux, rôznofarebné, inak vysoké pruhy, v parížskom Palais Royal. Napadlo ma, že poslať dievčatá na mólo v pároch, ako, dvojčatá ', posilní motív opakovaného vzoru, ktorý je v tejto sezóne kľúčový. Niekedy sa jednalo o úplne identické dvojčatá, inokedy boli dievčatá každá iná – v outfitoch s rôznymi dĺžkami – mini a midi alebo midi a maxi – ako tie rôzne vysoké stĺpy. “

Daniel Buren dokonca dohliadal na výrobu a inštaláciu štúdiových kulís v New Yorku. Potešilo ho, že jeho spolupráca so značkou Louis Vuitton trvá aj naďalej. „Nikdy som nerobil niečo podobné, takže to pre mňa bola vítaná nová skúsenosť,“ hovorí Buren. "Tiež ma prekvapilo – a to pretože niektoré moje projekty trvajú roky, než sú hotové – ako rýchlo sa dá posunúť z fázy prvej skice do fázy hotových kulís. To sa mi veľmi páčilo. "Umelec tiež navrhne výlohy pre vybrané značkové obchody Louis Vuitton. Výlohy od Daniela Buren budú mať premiéru spoločne s novou kolekciou v marci 2013.

Reklamná kampaň Louis Vuitton pre sezónu jar / leto obsahuje tri jednostranové a šesť dvojstránkových vizuálov a špeciálny vizuál zameraný na topánky z danej kolekcie a predstaví sa vo februári 2013 na stránkach svetových magazínov.

Fotograf: Steven Meisel
Vlasový styling: Guido Palau

Styling: Karl Templer

Makeup: Pat McGrath

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Ostatní. Článok nájdete v kategórii módni návrhári.