Farby Burgundy a Oxblood sú hitom sezóny

Farby Burgundy a Oxblood sú hitom sezóny

26. decembra 2012, burgundy, oxblood, gaštanová farba, vínová farba, bordová farba

Sponzorovanej odkazy:

Módne trendy sa začínajú meniť so stále väčšou dynamikou. Obmieňajú sa strihy, v popularite sa striedajú všetky materiály a pochopiteľne nechýba ani súboj trendy farieb. Pre zimu 2012/2013 zvíťazili na prvých priečkach farby Burgundy a Oxblood. Zaiste ste si všimli, že v módnych obchodných domoch prevládajú odtiene červenej, oranžovej, žltej a vôbec pomerne výrazné farby. Táto zima bude pestrá a je sa teda na čo tešiť.

Farba burgundy nás zanesie v myšlienkach do krajov malebného Francúzska, kde sa rodí lahodné burgundské víno. Pojem burgundy nesymbolizuje nič iné, než túto zmyselnú bordó farbu. Pri pohodovom večere, zahľadení do čaše vína, skúste zvážiť možnosť hrejivého bordó kabátiku.

Dobre poslúžia aj dámske topánky vo farbe bordó. Nie je potrebné ladiť farebne aj kabelku, tieto pravidlá už dnes neplatia. Naopak sa nebojte nechať topánky pekne vyniknúť.

V farbe burgundy aj nižšie spomínané oxblood ľahko zoženiete aj zimné módne doplnky ako sú šály a čiapky.

Tiež pánska móda sa prikláňa k oblečeniu vo farbe burgundy. Trendy sú napríklad úzke pánske nohavice bordovej alebo tričká a košele v tejto magickej farbe.

A čo farba oxblood? Mohli by sme ju pomenovať ako gaštanová alebo vínová. Dámy by tohtoročnú zimu mali určite vyskúšať šaty vo farbe oxblood.

Ak ešte farbe oxblood odolávate, pretože si hovoríte, že momentálne nič nové vo svojom šatníku nepotrebujete? Nezabúdajme na „pravú kamarátku“ takmer každej ženy – dámsku kabelku. Tých nie je nikdy dosť. Kombinovať ich s outfitmi a každý deň meniť nevyhnutnosti uložené vnútri, sa stalo pre mnohých z nás akýmsi hobby. Kabelka vo farbe oxblood je pomerne neodolateľným pokušením.

Oxblood a burgundy patria medzi top farby tejto zimy a stretneme sa s ňou nielen v obchodných domoch, ale aj v uliciach a domácnostiach. Trendy sú totiž nielen v módnom priemysle.

Zdroj: www.asos.com , Hemer Thinkstock

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Martina B.. Článok nájdete v kategórii dámske oblečenie a pánske oblečenie.