Boucle kabátiky - trend, ktorý nesmie chýbať vo vašom šatníku!

Boucle kabátiky - trend, ktorý nesmie chýbať vo vašom šatníku!

14. decembra 2012, Boucle kabáty, saká Boucle, dámske kabátiky Boucle

Sponzorovanej odkazy:

Milovníčky sviežej francúzskej elegancie sú určite z módnych trendov jeseň /zima 2012 nadšené. Vracia sa mnoho jedinečných prvkov z rokov minulých, medzi ktorými tento rok nemôžu chýbať Boucle (buklé) kabátiky. Sám názov napovedá pôvod kabátikov – malebné Francúzsko. Prvé kúsky nápaditých kabátikov nevznikli nikde inde, než v umeleckej dielni velikánky módy Coco Chanel. Jej kostýmy pozná celý svet a kabátiky Boucle boli ich neoddeliteľnou súčasťou.

Boucle materiál a kabátiky

Prečo je Boucle praktickým materiálom pre výrobu kabátov a sák? Boucle (buklé) predstavuje slučky a uzlíky vytvorené najčastejšie z vlny s prímesou chemických vlákien. Práve nerovný povrch materiálu pripomínajúci očká si získal názov Boucle. K výrobe vrchného ošatenia sa používa predovšetkým vďaka nízkej krčivosti materiálu. Sačká a kabáty Boucle tento rok rozhodne neprehliadnete, patria k jednoznačne najvýraznejším trendom sezóny. Kombinujú sa s elegantnou aj športovou módou.

Saká Boucle

Je pravda, že na kratšie saká už je predsa len zima. Avšak sačká Boucle sú pomerne hrejivé a ľahko sa schovajú pod páperový kabát.

Nenechajte sa odradiť chanelovskou eleganciou a skombinujte sako bez ostychu s džínsami alebo s nohavicami so zníženým sedom. Móda posledných rokov miluje kontrasty a nadšene kombinuje prvky zdanlivo „neskombinova­teľné.“

Kabáty Boucle

Dámske kabáty Boucle ponúka mnoho značiek. Stretneme sa s nimi bežne v Zare alebo v obchodoch značky Mango. Luxusnejšie prevedenie ponúka na Slovensku napríklad značka Liu Jo alebo Moschino. Dĺžka kabátov siaha prevažne tesne pod zadné partie, a preto dobre zahreje aj v chladnejších dňoch. Často sa stretneme na jednotlivých modeloch so zaujímavými a originálnymi detailmi.

Kabátiky a saká Boucle sú hitom sezóny. Kúpte si aspoň jeden kúsok a hravo ho kombinujte podľa fantázie.

Zdroj: www.asos.com , www.mango.com , www.polyvore.com , www.zara.com , iStockphoto

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Martina B.. Článok nájdete v kategórii dámske oblečenie.