Tip na koniec jesennej sezóny! / Kožené bundy

Tip na koniec jesennej sezóny! / Kožené bundy

30. novembra 2010, kožené bundy, moto bundy, napodebeniny koža, umelá koža, pravá koža, motorkárske bundy, New Yorker, Takko, H & M, orsay, kožené kabátiky, kožené saká

Sponzorovanej odkazy:

Tohtoročnú jesennú sezónu frčia najmä kožené bundy! A prečo? Pretože sú predovšetkým univerzálne a hodia sa vám takmer ku všetkému. Preto ich využijete najmä na jeseň, kedy sa počasie neustále mení a vy tak neustále striedate kúsky oblečenia. Raz sú nimi džínsy a silné svetre, druhýkrát zas sukne alebo šaty a ľahké mikiny. Koženej bunde nevadia ani zmeny počasia ani zmeny oblečenia. Vyjde vám v ústrety zakaždým! Vyberať môžete nielen z kožených búnd ale aj z kožených kabátov a sák.

Pravá koža a napodobeniny kože

Väčšina z nás dáva prednosť umelej koži. Je to predovšetkým vďaka jej priaznivej cene, ktorá nám nevyčistí peňaženku do sucha. Narozdiel od pravých kožených búnd je táto cena veľmi poznať. Veľkou výhodou búnd z umelej kože je ich dostupnosť. Nájdeme ich vo väčšine módnych obchodoch značiek New Yorker, H & M, Orsay alebo Takko. Veľkým plusom je tiež, že väčšina búnd z umelej kože nie sú na prvý pohľad rozoznateľné s bundami z pravej kože. Nevýhodou je naopak trvanlivosť bundy, ktorá je o dosť kratšia ako trvanlivosť pravej koženej bundy.

Pravá kožená nefalšovaná voňavá bunda bude pre vás určite skvelou investíciou. Vďaka svojej cene, ktorá sa pohybuje okolo 4 000,–Kč a viac, vydrží dlho, môžete si ju nechať ušiť aj na mieru, je viac odolná voči mrazu a dažďu a bude snáď neustále v móde. Nemusíte sa báť, že bundy z pravej kože sa vyrábajú len v nudných farbách čiernej. Tohtoročnú jeseň naopak letia kožené bundy vo veselších farbách zelenej, fialovej, modrej, šedej či jemne bielej. U kožených búnd vyberajte starostlivo! V bunde sa musíte cítiť nielen dobre ale taktiež vám musí perfektne sedieť. Veľmi opatrní buďte aj pri vyberaní kožených búnd v zahraničných štátoch, ako sú Turecko, Tunis, Egypt a pod.

Kožené moto bundy

Veľmi obľúbené sú tiež kožené bundy pre drsných motorkárov, ktoré sa veľmi líšia od klasických kožených búnd. Sú precízne vyrobené tak, aby odolali všetkým motorkárskymi záujmom a aktivitám. Väčšina motorkárskych búnd je opatrená odnímateľnými chráničmi ramien, lakťov a chrbta. Bundy sú tiež viac nápadité. Chrbáty sú častokrát zdobené peknými potlačmi motoriek, lebiek či dravých zvierat. Nesmiem ani zabudnúť na hlavnú ozdobu moto búnd, ktorú sú dlhé strapce najmä na ramenách a lakťoch. Hlavné je, že koženú moto bundu môžete vlastniť bez toho, aby ste boli motorkári. Nezabudnite, že sú tento rok trendy všetky kožené bundy, teda aj tie motorkárske!

Zdroj: www.poyvore.com www.net-a-porter.com

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Hedvika F.. Článok nájdete v kategórii dámske oblečenie.