Pánske zimné kabáty 2012

Pánske zimné kabáty 2012

2. decembra 2012, športový kabát, jesenný pánsky kabát, zimný pánsky kabát, spoločenský kabát, elegantný kabát, Duffle kabát, kabáty Zara

Sponzorovanej odkazy:

Pánsky kabát patrí medzi jeden zo základných prvkov pánskeho šatníka. Aj rýdzo športový typ muža čas od času zavíta na významnejšiu spoločenskú udalosť, kedy je nevyhnutné poobzerať sa po spoločenskom kabáte na oblek. K dostaniu sú pochopiteľne i športové varianty kabátov. Zima 2012 sa vyznačuje obľubou v kratších kabátoch a veľkým hitom sú predovšetkým tzv. Duffle coat.

Trendy kabáty Duffle

Pod pojmom Duffle coat sa skrývajú športové pánske kabáty, ktoré ľahko spoznáte podľa typického zapínania a krátkej dĺžky prevedenia. Väčšinou kabátom Duffle nechýba kapucňa a reprezentujú mestský voľnočasový štýl. Takýto pánsky kabát sa hodí perfektne k džínsom alebo chinos nohaviciam.

Je vhodný na jesenné obdobie a znosíte ho aj v začiatkoch nie príliš chladnej zimy. Nejedná sa o kúsok, ktorý by patril na pánsky oblek. Pre tieto účely voľte radšej jednoduchý klasický kabát. Avšak ak si potrpíte na módne trendy, určite tento rok na Duffle kabát nezabudnite.

Spoločenské pánske kabáty

Klasický pánsky kabát sa vyznačuje najmä svojou jednoduchosťou. Mal by byť vyrobený z kvalitnej vlny a držať sa precíznych strihov. Nenájdeme na ňom mnoho dizajnových detailov, a preto ho bez akýchkoľvek obáv možno obliecť na pánsky oblek alebo iný typ spoločenského oblečenia. Farebné prevedenia sú tiež v duchu striedmosti – najčastejšie čierna, sivá alebo béžová. Veľmi dobre spracované klasické pánske kabáty u nás zakúpite napríklad v obchodoch značky Zara.

Pri výbere zimného kabáta si dajte pozor predovšetkým na materiál, predsa len v zimných dňoch je nevyhnutné vlastniť hrejivý kabát. K tomu môže pomôcť aj kožušinka na golieri, ktorá bezpochyby zahreje a zároveň patrí k trendom tejto sezóny.

Značka Zara vo svojej ponuke skrýva celú škálu veľmi zaujímavých pánskych kabátov s módnymi prvkami. Nebojte sa kombinácie materiálov, nápaditých strihov a alebo už spomínaných kožušinových golierov.

Zdroj: www.asos.com , www.zara.com , Thinkstock

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Martina B.. Článok nájdete v kategórii pánske oblečenie.