Trpíte nespavosťou, bolesťami chrbta a únavou? Vieme prečo!

Trpíte nespavosťou, bolesťami chrbta a únavou? Vieme prečo!

21. novembra 2012,

Prebudili ste sa po osemhodinovom, ničím nerušenom spánku, ale namiesto ružových líc a odpočinutého úsmevu na perách sa trápite s treštiacou hlavou, bolesťou kĺbov, svalov a so stuhnutosťou chrbta, ktorá vás značne obmedzuje v pohybe. Ak sa vám táto situácia stane raz za čas, nejako prečkáte zdĺhavý deň a patričný relax si užijete nasledujúcu noc. V prípade, že je takéto prebúdzanie u vás na dennom poriadku, potom nie je divu, že svojou vyčerpanosťou nezvládate pracovné tempo a nevrlým správaním obťažujete všetkých okolo seba, vrátane milovanej rodiny. Radi by ste s týmito ťažkosťami skoncovali, ale neviete si rady? Potom vás iste poteší, že k zmene postačí veľmi málo…

Ak netrpíte zdravotnými komplikáciami a možno tvrdiť, že ste zdravý ako rybička, potom si iste hovoríte, ako je vôbec možné byť neustále nevyspatý a tak unavený. Odpoveď je veľmi jednoduchá a pravdepodobne vás už napadla. Vinníkom je samozrejme zle zvolená posteľ, respektíve jej súčasti. Materiál postele či jej tvar váš spánok nijako neovplyvní, ale nevhodne kúpené matrace dokážu s ľudským telom zázraky, a to bohužiaľ v negatívnom slova zmysle. Spánok na príliš tvrdom, či naopak extrémne mäkkom povrchu, nekvalitné pružiny, malá nosnosť a veľa ďalšieho, úzko ovplyvňuje spánok a jeho kvalitu. Vo výsledku je teda nepodstatné, či ste snívaniu venovali hodín desať, alebo len päť, pretože následná vyčerpanosť potom ovplyvňuje celý váš deň.

Nenechajte si už viac kaziť spánok a zabudnite raz navždy na kruhy pod očami a bledú pleť, kúpte si kvalitné zdravotné matrace, ktoré vám doslova a do písmena, zmení život. A čo vlastne taký zdravotný matrac dokáže? V prvom rade sa vďaka jedinečným technológiám postará o prirodzenú polohu tela počas spánku, vďaka čomu zabráni známym preležaninám a presileným svalom. Ďalšími pozitívami sú vzdušnosť, snímateľný poťah, ktorý možno podľa potreby kedykoľvek vyprať, niekoľkoročná záruka a mnoho ďalšieho. Ak ste na ich kúpu stále skeptický, upokojiť by vás mohol fakt, že sú používané, ako názov napovedá, v zdravotníckych zariadeniach.

Druhým dôvodom zlého spánku môže byť aj nevhodný, zvyčajne lacný rošt. Lamelové rošty sú pevné, polohovateľné a často tiež na diaľkové ovládanie, preto o ich kúpe spolu s prvotriednym matracom rozhodne popremýšľajte.

Autorom článku je Veronika Sýkorová. Článok nájdete v kategórii ostatné.