S hrubo pletenými svetrami vám zima nehrozí

S hrubo pletenými svetrami vám zima nehrozí

12. novembra 2012, masívny formát knits, svetre, hrubo pletené svetre

Sponzorovanej odkazy:

Podľa počtu stupňov na teplomeri je teplé počasie definitívne preč, postupne sa musíme zmieriť s tým, že nám na denné nosenie len tričko a ľahký svetrík stačiť nebude. Nechce sa vám ale ešte vyťahovať hrubý jesenný kabát? Siahnite po pohodlnom svetri z hrubo pletenej vlny a zaručene nešliapnete vedľa.

Predtým bolo nemysliteľné, keď si ho mimo pohodlia domova obliekol niekto pod 60 rokov, v posledných rokoch je tomu ale inak. Možno aj vy taký máte čisto na leňošenie doma, nie je ho ale škoda neukázať svetu? Urobte to!

V dĺžke je sila

Majiteľky silnejších postáv budem musieť hneď na úvod sklamať. Hrubo pletené svetre klasického strihu spolu s tými s vrkočovým vzorom pristanú skôr štíhlym ženám, pre tie s bujnejšími vnadmi totiž nebudú to pravé orechové- určite si nechcete pridávať opticky ďalšie kilogramy na viac . Pokiaľ po nich napriek tomu túžite, siahnuť môžete po spoľahlivom riešení vášho problému- dlhých kardiganoch, ktoré môžete v prípade potreby nechať rozopnuté alebo ich len previazať opaskom.

Ak nemáte peňazí nazvyš, nemusíte vôbec smútiť. Ak nemáte šikovnú babičku, ktorá vám originálny sveter upletie, nejaký krásny kúsok nájdete v akomkoľvek secondhande za skvelú cenu. Ak si jeden kúpite, celú zimu ho určite nebudete chcieť dať z ruky. Hrubo pletená vlna je totiž zaručená obrana proti zime a ani v –10 stupňoch sa nebudete triasť mrazom.

Ako ho nosiť?

Bezpochyby najlepšou formou sú pohodlné „over-sized“ svetre. Sú navyše neskutočne pohodlné a skryjú drobné nedokonalosti postavy. Ak vlastníte jeden dlhší, skúste ho v páse previazať tenkým opaskom – aj starší a opozeraný model tak jednoduchou cestou prekukne.

Oblečte si k nemu čokoľvek! S hrubým svetrom nič nepokazíte. Hodiť sa bude k čomukoľvek, čo už v skrini dávno máte, pokojne aj ku krátkym koženým sukniam alebo dlhým priesvitným éterickým sukniam. Skúste ale siluetu vyvážiť a veľmi objemný sveter si vziať úzkym spodným dielom, najlepšie so slim džínsami.

zdroje: polyvore.com, asos.com, net-a-porter.com

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Katka J.. Článok nájdete v kategórii dámske oblečenie.