Fashion trends: Hravý a sexy tartan

Fashion trends: Hravý a sexy tartan

15. novembra 2012, tartan, káro, kárované sukne, kárované šaty, dámske oblečenie, doplnky

Sponzorovanej odkazy:

Vsádzate pri vzorovanom oblečení radšej na istotu alebo chcete experimentovať? Pre raz zabudnite na bodky, prúžky a mašličky. Tartan čiže káro vás vynesie do módnych výšin.

Na mysli tentoraz nemám pohodlné flanelové kárované košele, ktoré možno aj vám v šatníku nechýbajú. Tento rok sa neorientujte len na ne, stavte na sukne, šaty, kabáty alebo štýlové kárované doplnky, jasne u nich vedie červená farba.

Páčiť sa určite bude tým, ktorí nedajú dopustiť na vintage štýl – krátke kárované minisukne sú ako vystrihnuté zo 60. rokov. Môžu vám tiež pripomínať detstvo, určite aj vy ste niečo károvaného mali.

Ak sa bojíte nosiť vzor na väčších plochách, stačí ho ukázať na detailoch – topánkach, kabelke, pančuchách alebo zimných doplnkoch ako šály, rukavice a podobne. Zbavte sa pocitu, že červené káro tiež môže evokovať Vianoce. Ak by ste chceli nosiť len oblečenie, ktoré nemá s Vianocami nič spoločné, vyradiť by ste navždy musela zelenú, červenú, bielu, zlatú a striebornú – na výber by toho už moc nebolo. Preto sa cez to skúste preniesť.

Ako ich nosiť?

Pod pojmom červené káro si určite predstavíte školské uniformy zahraničných škôl. Prečo sa nimi tiež neinšpirovať a obliecť sa podobne? Budete ako vystrihnutá z filmu Clueless alebo seriálu Gossip Girl. A kto by nechcel byť rovnako štýlový ako Blair? Sukňu stačí doplniť o čierne sako, ploché topánky a tašku na dlhom uchu.

S kombinovaním si príliš nerobte starosti, ak vám dôjdu nápady, stavte na čiernu a bielu a nemôžete šliapnuť vedľa. K tartanu sa hodí napríklad aj hnedá alebo nude odtiene, všetko je len na vás. Môžete tiež siahnuť po oblečení, ktoré bude farebne ladiť ku vzoru.

Či už vás napadne čokoľvek, aspoň jednu vec mať musíte! Nezameriavajte sa len na červenú, skvele tiež vyzerá zelená, sivá alebo modrá varianta.

zdroje: polyvore.com, asos.com

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Katka J.. Článok nájdete v kategórii dámske oblečenie.