Dámske kabáty jeseň - návrat trenčkotov a asymetrie

Dámske kabáty jeseň - návrat trenčkotov a asymetrie

31. októbra 2012, dámske jesenné kabáty, kabát Promod, kabát Bershka, farebný kabát, kožený kabát, trenčkot

Sponzorovanej odkazy:

Keď som prechádzala na začiatku septembra obchody, zaujal ma pomerne veľký výber jesenných kabátov. Už to neboli len čierne klasické strihy, alebo vypasované kabátiky do pása. Medzi regálmi sa dali objaviť originálne a predovšetkým pestré kúsky. Je síce pravda, že farby sa začali objavovať na kabátoch pomaly aj v predošlých sezónach, ale tento rok je to akýsi farebný boom. Októbrové dni ponuku obchodníkov ešte zvýšili, a tak na nás čaká celá paleta maliarových farieb v podaní jesenných dámskych kabátov.

Kabáty plné farieb

Kabáty vo výrazných farbách objavíme naozaj takmer v každom obchode. Mňa ale zaujali predovšetkým kabáty značky Promod. Majú originálne strihy, farieb sa rozhodne neboja a ponúkajú naozaj veľký výber. V kolekcii sa objavujú kabáty jednoradové i dvojradové, kabáty ku kolenám aj do pása a predovšetkým tiež kabáty s asymetrickým zipsom.

U väčšiny nechýba opasok a drobný zaujímavý detail. Tým môže byť netradične riešený golier, nabratie v ramenách alebo kombinácia dvoch materiálov.

Návrat tento rok oslavujú trenčkoty, ktoré síce z našich šatníkov nezmizli, ale tentoraz je im venované viac pozornosti. K dostaniu sú bavlnené aj v prevedení modernej kože.

Kombináciám materiálov sa nebráni ani Bershka, ktorá sa zameriava predovšetkým na módu pre mladých. Kontrast materiálov podporuje kreatívnosť každého outfitu a tohtoročná jeseň je rozhodne žiadúcim prvkom.

Značka ponúka aj trendy asymetrické kabáty. Navyše tohtoročným trendom sú okrem iného veľké kabáty, v ktorých sa v podstate strácame a kontrastne ich kombinujeme s výrazne úzkymi džínami či legínami.

Ak sa ale do žiadneho veľkého experimentovania púšťať nechcete, nemusíte sa obávať. Klasický kabát s jednoduchým strihom a tlmeným odtieňom farieb je tiež bežne k dostaniu.

Jeseň 2012 nám v oblasti módy ponúka naplno využiť našu kreativitu a tvorivú myseľ. Zároveň však berie ohľady na tých, ktorí sa držia praktických a univerzálnych kúskov v šatníku.

Zdroj: www.bershka.com , www.promod.com , Thinkstock

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Martina B.. Článok nájdete v kategórii dámske oblečenie.