Lakované lodičky opäť na výslní

Lakované lodičky opäť na výslní

1. novembra 2012, topánky na podpätku, lodičky, lakované lodičky, high Heels

Sponzorovanej odkazy:

Ako vám už názov článku napovedá – lakované lodičky sú späť. Vlastne nikdy úplne nevyšli z módy, len boli trochu v ústraní, ale ich doba je opäť tu. Ste radi? Mali by ste byť.

Kedysi dávno boli dámske lodičky považované za diablov nástroj. Možno to tak trochu pravda je – avšak v nadľahčenom slova zmysle. Tento „diabolský nástroj“ zaberá predovšetkým na mužov. Sú nežné aj divoké. V najväčšom rozkvete nosenia lodičiek – teda v 20. storočí – nezostalo jediné mužské oko bez povšimnutia. Dámske lodičky sa skrátka stali symbolom ženskosti.

V dnešnej dobe existuje veľa druhov lodičiek. My sa dnes venujeme tým lakovaným. A akým farbám dať prednosť a byť túto sezónu zaručene in? Tak dávajte veľký pozor – stavte na béžovú, čiernu a červenú. Hovorí sa, že podľa výberu druhu a typu lodičiek sa pozná povaha majiteľky. Krémové odtiene pôsobia nežne a placho, čierna je nestarnúcou klasikou, hoci možno pôsobí občas konzervatívne, ale na druhú stranu tajomne. V červených lakovaných lodičkách vás nikto neprehliadne – budete sa cítiť sebaistá a sexy. Cieľavedomé ženy často obúvajú červenú. Na jar 2013 očakávajte prechod od výrazných farieb k pastelovým. Skrátka si minimálne dva páry lakovaných lodičiek kúpte a verte, že neoľutujete. Budú sa nosiť ďalšie nadchádzajúce sezóny.

Čo sa tvarov topánok týka – to je v podstate na vás. Nosia sa špicaté špičky lodičiek (avšak nie príliš) aj zaguľatené. Samozrejme ani v lodičkách bez špičky s vyčuhujícími prstíkmi nešliapnete vedľa, ale klaďte dôraz na riadnu pedikúru a pestované nechty. Posledným veľkým trendom módneho sveta sú lodičky na platforme – topánky vyzerajú veľmi vysoké a veľa žien sa obáva, že by chôdzu na takto vysokých podpätkoch nezvládla. Opak je pravdou. Lodičky síce pôsobia, že podpätok je veľmi vysoký, ale je tu skrytý „fígeľ“. V prednej časti klenby topánky je platforma, ktorá je dokonale skrytá, teda pôsobí, akoby tam nebola. Zvonku nejde vidieť, je vsunutá dovnútra topánky. Perfektný trik, ako si predĺžiť nohy.

Lakované lodičky noste ku skinny jeansom rovnako ako k šatám, šortkám či sukni. Ktoré z lakovaných lodičiek oslovili vás?

Zdroje: www.polyvore.com , www.nelly.com , www.asos.comwww.karmaloop.com

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Tereza K.. Článok nájdete v kategórii topánky, obuv.