Trendy spoločenské šaty pre sezónu jeseň- zima 2012

Trendy spoločenské šaty pre sezónu jeseň- zima 2012

4. novembra 2012, párty šaty, šaty do tanečnej, sexy šaty, šaty na venček, spoločenské šaty 2012, high-low, šaty, spoločenské šaty, peplum

Sponzorovanej odkazy:

Plesová sezóna je ešte ďaleko, ale s jeseňou už tradične prichádza veľa spoločenských udalostí, ako sú firemné večierky, lekcie spoločenských tancov, formálne pracovné schôdzky a mnohé ďalšie. Aké trendy dominujú v spoločenskej móde? Predstavme si šaty peplum, flitrované, krajkované a háčkované alebo high-low. Z farieb dominuje červená a čierna a samozrejme púdrové odtiene.

PEPLUM

Peplum šaty sú šaty s volánikom v páse, ktorý zdôrazňuje boky. Tento druh šiat je veľmi ženský a mal by vám vytvoriť ideálnu postavu v tvare „presýpacích hodín“, zvlášť ak máte chlapčenskú postavu a rovný pás – peplum šaty sú čarovné a razom vám vyčaria ženské boky. Jedná sa prevažne o šaty klasického strihu – teda puzdrové.

Flitre

Kto má vryté do pamäti, že flitre patria iba na diskotéky, sa škaredo pletie. Flitrované spoločenské šaty sú toho dôkazom. Pôsobia veľmi luxusným dojmom a budete sa blyšťať ako diamant. Tieto šaty využite skôr na formálne večierky než bežné pracovné schôdzky. S doplnkami buďte veľmi opatrná – voľte radšej decentné šperky.

ČIPKY A HÁČKOVANÉ ŠATIČKY

Sú veľmi romantické, dievčenské a tak trochu konzervatívne, pritom sexy. Čipkou býva zdobený prevažne vrchný diel šiat a rukávy (ak šaty nejaké majú). Sukienka je najčastejšie v áčkovom strihu a často tylová. Výstrihy sú tu tabu – celkový dojem by bol preplácaný. Háčkované šaty v obchodoch nájdete skôr vo svetlých farbách a nemusíte sa báť, že pod nimi pôjde niečo vidieť – podšívku.

HIGH LOW

Asi premýšľate, čo pod týmto názvom predstaviť. High-low sú šaty asymetrického strihu. Myslíme tým hlavne spodnú časť šiat – sukňu. Vpredu krátke a vzadu dlhé. Vďaka kratšej dĺžke vpredu môžete poodhaliť svoje nôžky a dlhšia časť sukienky vám bude robiť vlečku. Krásne princeznovské, nemyslíte? Vrchná časť šiat býva často korzetová a vzorovaná či nápadne zdobená. Sukňa je skôr jednoduchá a jednofarebná. Nič sa nesmie preháňať. K týmto šatám môžete obuť ako páskové topánky, tak lodičky.

Zdroje: Thinkstock, www.asos.com

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Tereza. Článok nájdete v kategórii dámske oblečenie.