Trend: semišová jeseň 2012

Trend: semišová jeseň 2012

17. októbra 2012, semiš, trendy, jeseň 2012, semišové topánky, semišová kabelka, semišové sako, semišové doplnky

Sponzorovanej odkazy:

Semiš, príjemný a hladučký materiál spájaný s luxusom a bohatstvom, sa už pred pár rokmi vrátil do módy a vídali sme ho predovšetkým na topánkach a kabelkách. Tento rok sa ale jeho pole pôsobnosti rozšírilo aj na saká, nohavice, šaty a ďalšie kúsky oblečenia a vídame ho ako na prehliadkových mólach, tak aj v obchodoch oveľa častejšie. Jedná sa o veľmi príjemný, elegantný trendy materiál, ktorý ale nie je tak jednoduché nosiť, ani sa o neho starať. S tým všetkým vám ale v dnešnom článku poradíme!

Začneme od farieb. Semiš je oveľa lepšie nositeľný v tmavých odtieňoch a tiež v nich vyzerá lepšie. Čierna, vínová, smaragdovo zelená, polnočná modrá, alebo fialová – to sú tie pravé farby na semiš. Kombinácie viacerých odtieňov sú povolené, ale radšej zvoľte len jeden semišový kúsok.

Prejdime teda k samotnému noseniu semišu. Najjednoduchšie je začať so semišovými doplnkami. Na topánky aj kabelky z toho materiálu sme si už zvykli, pôsobia vcelku nenápadne a sú ľahko kombinovateľné. Ďalej môžete skúsiť semišové sako v niektorej z vyššie uvedených farieb. Jednoducho ho doplníte napríklad o čierne skinny jeansy a pod neho oblečiete ľahkú košeľu či blúzku. O niečo zložitejšie je to potom so semišovými nohavicami a šatami. Nesedia rozhodne každému a nejde v tomto prípade ani tak o proporcie postavy, ako skôr o samotnú osobnosť. Niekto skrátka v semišových šatách zažiari, niekto by vyzeral smiešne.

Akokoľvek vyzerá semiš na prvý pohľad v obchode krásne, ak sa o neho nebudete starať, moc dlho mu nádherne hladký a jemný vzhľad nevydrží. Základom je impregnácia. Je to tá najdôležitejšia a zároveň asi jediná vec, ktorú môžete pre svoje semišové veci urobiť. Potom už zostáva jediné – vyhýbať sa vode. Pár kvapiek ešte vaše sáčko či topánky vydržia, ale poriadny jesenný leják už môže narobiť poriadne škody. Rovnako tak semiš vodou nečistite, blata a podobných škvŕn sa zbavte za sucha pomocou kefy.

Zdroj: www.polyvore.com

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Jana K.. Článok nájdete v kategórii dámske oblečenie.