Topánky do tanečnej - praktickosť versus trendy

Topánky do tanečnej - praktickosť versus trendy

23. októbra 2012, aké nosiť topánky do tanečnej, topánky do tanečnej, spoločenská obuv, dámske spoločenské topánky, pánske spoločenské topánky

Sponzorovanej odkazy:

Plesová sezóna prináša v šatníku menšie zmeny. Najmä návštevníci tanečných si musia zaobstarať vhodný odev a pochopiteľne aj obuv.

Často sa pritom nechávajú ovplyvniť módnymi trendmi, ktoré síce vykúzlia krásny outfit pre fotografiu, ale menej praktický pre tanec… Aké sú topánky do tanečnej 2012? Podľa čoho obuv vyberať a je možné zakúpiť krásne a pohodlné topánky v jednom modeli?

Dámske topánky do tanečnej

Dievčatá si želajú vyzerať v tanečnej moderne a pokiaľ možno čo najlepšie. Na úkor pohodlia volia niekedy šaty, ktoré sú do tanečnej nevhodné aj nepraktické. Rovnako je to s obuvou. Pravidelne stretávam na plesoch dievčatá bojujúce s vysokými podpätkami pri chôdzi, nieto pri tanci. Ak vám ale podpätky problémy nerobia a v tanci už máte aj nejaké skúsenosti, iste si vyberiete z ponuky lodičiek a sandálok s užším podpätkom.

Jednoduché šaty si môžu vyslúžiť aj výraznejšie spoločenské topánky.

Ozdobné remienky u spoločenských sandálok síce vyzerajú pekne, ale zvoľte ich len pre výnimočnú príležitosť. Remienky pravdepodobne po určitej dobe začnú nepríjemne rezať do nôh.

Klasické čierne lodičky nič nepokazia. Hoci by sme mali vyberať skôr uzatvorenú obuv, určite nám budú lodičky s otvorenou špičkou tiež odpustené. Avšak pozor na významné udalosti. Takýto Ples v Opere smieme absolvovať jedine v uzavretej obuvi.

Avšak najvhodnejšia je samozrejme špeciálna tanečná obuv. Tá má mäkkú podrážku, dobrý sklon, ideálnu výšku i šírku podpätku a dlhú životnosť.

Pánske topánky do tanečnej

Chlapci sa s elegantným oblečením a obuvou sžívají so stále väčšími problémami. Na plesy dorazia často v džínsoch a aj do tanečnej sa snažia prekĺznuť aspoň v teniskách. Etiketa však ukladá nosiť do spoločnosti čiernu lakovanú obuv.

Vezmite také topánky ako investíciu do budúcnosti. Využijete ich pre akúkoľvek spoločenskú príležitosť a ten jeden kúsok v šatníku príliš miesta nezaberie.

Zdroj: www.shopstyle.com , Thinkstock

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Martina B.. Článok nájdete v kategórii topánky, obuv.