Jesenné doplnky 2010 alebo ako byť ešte štýlovejší

Jesenné doplnky 2010 alebo ako byť ešte štýlovejší

13. decembra 2010, doplnky, módne doplnky, čiapky, klobúky, návleky, kabelky, topánky, opasky

Sponzorovanej odkazy:

Módne doplnky mali primárne jednu funkciu – doplniť odev, a to predovšetkým z praktickej stránky. Batohy, tašky, kabelky ako prostriedok na prenášanie našich vecí, topánky, aby sme nechodili bosí, opasok, aby nám lepšie držali nohavice atď

Určite sme si všetci všimli, že najmä toto storočie prináša doplnkovú eufóriu. Plne sa nám ju darí rozvíjať najmä v posledných rokoch. Doplnky získavajú vysoko módny ráz a dotvárajú outfity k dokonalosti. Topánky musia korešpondovať s kabelkou či opaskom, šály a šatky podčiarkujú celkový šmrnc a ďalšie drobné doplnky ako sú brošne, náhrdelníky, náramky či náušnice sú pomyselnou čerešničkou na torte. Aj keď veľmi často sa stávajú ústredným prvkom celého modelu. A práve variabilnosť ako si môžeme s doplnkami pohrávať a vzájomne ich kombinovať je fascinujúci.

Tento článok prináša prehľad módnych doplnkov pre jesennú sezónu. Prehľad to bude skôr komplexný, pretože Vám jednotlivé doplnky často podrobne predstavujeme v samostatných článkoch.

Topánočky do sucha i do vodičky

Nebudeme si nič nahovárať – absolútnym hitom tohtoročnej jesene (a pre potechu všetkých i nastávajúcej jari) sú čižmy. Nosia sa absolútne ku všetkému – k šortkám, k slim džínsom, ale i k spoločenským outfitom. Tie však vyžadujú reprezentatívne čižmy, takže žiadne srdiečka ani výrazné motívy. Ako inšpirácia poslúžia čižmy Valentino.

Stávka na istotu sú tiež kozačky nad kolená, ktoré sú často variabilné a dajú sa vyhrnúť. Vyzerajú zvodne a veľmi žensky. Pozor len na vysoké podpätky, v zlej kombinácii pôsobí outfit vulgárne a lacno. Na obrázku See by Chloé perfektne začlenené do celkového modelu.

Trendy zostávajú stále vyhrnuté čižmy alebo členkové topánky, ideálne doplnené o cvočky alebo zipsy.

Chvíli sme si síce zvykali na spojenie otvorené špičky s platformou, však takéto topánky práve frčí a pravdepodobne vrcholného uznania sa dočkajú až budúcu sezónu. Preto začnite nosiť už teraz, nech máte náskok.

Večný problém – akú kabelku?

Nás ženy po nejakej dobe, často po veľmi krátkej dobe, omrzí sprvu tak milovaná kabelka. Jesennej sezóne dominujú jednoduché nadčasové kabelky, ktoré môžete pokojne na nejaký čas schovať na povalu a po ich znovuobjavení byť stále štýlová. Nikdy Nezostarne napríklad Miu Miu.

Absolútne in sú kabelky v štýle „našich babičiek“. Brašne, ktoré vyzerajú, ako by ich nosili už pred sto rokmi prababičky, len ich niekto očistil a vyleštil. Táto je od Alexander McQueen.

Mňa osobne fascinujú kabelky od Sary Berman. Sú veľmi moderné (najmä použitie cvočkov a voľba tvarov) a zároveň jednoduché, ľahko kombinovateľné.

Následující obrázok krásne ilustruje kombináciu a perfektné využitie doplnkov vo vysoko módnom štýle. Kabelku Sara Berman perfektne dopĺňajú topánky Burberry, ktoré korešpondujú so šálom, a zároveň kabelku dobre dopĺňa opasok. Takouto maličkosťou ako je opasok jednoducho zvýrazníte celkový look.

Top doplnok jesene 2010 – opasok na všetky spôsoby

Keď už sme upozornili na opasky, zdôrazníme, že tento rok je veľmi žiadúce nosiť ich cez vestičky alebo cez jesenné kabáty. Vyzerá to chic a nesmierne žensky. Opasky určite nevynechajte z jesenného šatníka.

Dostávame sa k ďalším výrazným ukážkam tohtoročnej jesene a tými sú vestičky. Keďže sa nimi budeme podrobne zaoberať v inom článku, nebudem sa o nich viac rozpisovať. Každopádne jednu chlpatú vestičku musíte mať.

Čím ešte na jeseň oživiť šatník?

Doplnky, ktoré nielen osviežia outfit, ale aj zahrejú sú rukávniky a rôzne návleky – či na ruke alebo na nohy.

Klobúky, barety aj čelenky sú späť!

Je to naozaj pravda. Klasické klobúky sa vracajú najmä v kolekciách módnych velikánov ako je Hermés, klobúky výstredné či inak originálne ponúka napr Galliano. Moderné sú aj barety vo francúzskom štýle alebo výrazné čelenky. Tohtoročnú jeseň by ste určite mali svoju hlavu obdariť aspoň jedným z týchto doplnkov.

Výber je natoľko veľký, že si jesenné vyvádzanie v obchodoch určite užijete.

Zdroj:

www.accessoriesmagazine.com, Www.net-a-porter.com, www.topshop.com, www.style.com

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Martina B.. Článok nájdete v kategórii doplnky.