Trendy dámske topánky na jeseň 2012

Trendy dámske topánky na jeseň 2012

10. októbra 2012, jesenná obuv, jesenné topánky, slippery, mokasíny, členkové topánky, cvoky

Sponzorovanej odkazy:

Pomaly sa blíži jeseň a obchody sú už naplnené jesennou kolekciou topánok. A rovnako ako jesenné lístie, tak aj jesenné kolekcie topánok sú veľmi farebné. Zaujímavé nie sú len farby, ale tiež nápadité detaily, ktoré na seba pútajú pohľady. Ak neviete chodiť na vysokých podpätkoch, vôbec neklesajte na mysli, pretože sa budú nosiť hlavne mohutné podrážky a vysoké kliny. V popredí jesenných kolekcií sú 70.roky, členkové topánky a stále aj čižmičky nad kolená.

Mokasíny

Na jeseň využijete svoje obľúbené balerínky a mokasíny, ktoré jednoducho obujete a idete. Sú neuveriteľne pohodlné a nestrácate čas ich zapínaním alebo zaväzovaním.

Slippery

Neprekonateľným trendom sú ale slippery, ktoré sú mokasínám veľmi podobné. Je to v podstate niečo medzi mokasínovou obuvou a jednoduchými balerínkami, pretože na sebe nemajú žiadne prehnané zdobenie, okrem cvokov a ostňov, bez ktorých sa tento rok nezaobídete.

Šnurovacia obuv

Keďže bude tento rok na jeseň a v zime v kurze opäť letecká bunda, budú sa Vám tiež hodiť členkové zaväzovacie topánky s prackou v hornej časti topánky. Kožúšok, ktorým je opatrená vnútorná časť topánky, mnohokrát lemuje aj vrchnú časť topánky.

Členkové topánky

Počas jesene využijete nízke čižmičky, ktoré sú tento rok ozdobené veľkým množstvom cvočkov a praciek. Dajú sa nosiť aj vyhrnuté. Niektoré varianty majú len pracky alebo strapce a elegantnejšia varianta je zas vybavená vysokým podpätkom.

V kovbojskom štýle

Na scénu na jeseň prichádzajú aj topánky v kovbojskom štýle, a to nielen v podobe ich tvaru ale aj ohnivých vzorov, ktoré sú na topánky našité lakovaným materiálom alebo vyšité korálky.

Platforma

Platforma sa objavuje na členkových aj vysokých topánkach. Zaujímavým detailom je spojenie topánky s platformou. Materiál, z ktorého je ušitá topánka pokrýva aj platformu, ktorá s topánkou tvorí jednotný celok.

Jesenné farby

Trendy budú klasické farby ako béžová, hnedá, červená alebo čierna. Farby neskrášlia len vršok obuvi, ale aj ich podpätok alebo klin.

Zdroj: www.zara.com , www.net-a-porter.com

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Jana A. Článok nájdete v kategórii topánky, obuv.