Čo majú všetci s tými fúzmi!? / Moustache trend

Čo majú všetci s tými fúzmi!? / Moustache trend

12. októbra 2012, moustache trend, fúzy, moustache móda, moustache oblečenie, mustache

Sponzorovanej odkazy:

Čo majú všetci s tými fúzmi!? / Moustache trend (http://www.luxurymag.sk) Musím sa priznať, že zakaždým, keď sa v móde objaví niečo tak kontroverzné a nápadné ako je práve moustache trend, necháva ma to úplne pokojnú, pretože mám za to, že takéto trendy si osvojujú len celebrity a bloggeri. A hoci moustache trend nie je až takou novinkou, musím sa priznať, že až donedávna som ho vídala práve len na blogoch a v módnych časopisoch. Teda až do tej chvíle, než som pri svojom výlete do poľského Krakowa, nevidela na zastávke asi tak 14ročné dievča s Hipster slnečnými okuliarmi, ktoré k sebe mali retiazkou pripojené plastové čierne fúziky, ktoré sa dievčaťu pohupovali pod nosom. Túto vychytávku som síce už videla, ale naozaj len na celebritách a módnych Freaks, a tak som ďalších päť minút čakania na zastávke premýšľala nad tým, prečo to preboha naozaj niekto nosí? Kde sa teda vzal trend fúzov? Prečo je to trend? A prečo o tom vlastne píšem?

Čo majú všetci s tými fúzmi!? / Moustache trend (http://www.luxurymag.sk)

Musím povedať, že pri svojom pátraní za zrodom trendu moustache čiže tiež skrátene „Stach“, som veľmi nepochodila a zistila, že to nikoho vlastne nezaujíma. Má to teda nejaký význam? A je to vôbec dôležité? Jeden hlbší význam ale fúzy majú. Sú totiž symbolom boja proti rakovine prostaty. Každý rok v novembri, (19. Novembra je potom medzinárodný deň fúzikov), kampaň Movember (moustache + November) žiada mužov po celom svete, aby si nechali narásť fúzy a pomohli tak získať finančné prostriedky a záujem o najzávažnejší zdravotný problém mužov. No, ale je toto pre všetkých, čo sú fúzami posadnutí dôležité? A vedia to vôbec? Zdá sa, že vlastne ani nie, hlavne že je to cool.

Čo majú všetci s tými fúzmi!? / Moustache trend (http://www.luxurymag.sk)

Fúzy majú podľa všetkého na svedomí tzv. Hipster (ostatne ako takmer všetky posledné trendy), pre ktoré sú fúzy originálnym a ironickým vyjadrením proti konvenčným módnym myšlienkam. A ako už to tak býva, z pôvodne originálnej a cool veci, sa stal rýchlo masový trend, ktorý stratil na význame. A tak dnes máme fúzy na tričkách, hrnčekoch, už spomínaných okuliaroch, dokonca aj na nechtoch, vo forme rôznej bižutérie, v citátoch, na stenách a mnohých ďalších veciach. Fúziky môžu byť takmer všade. Otázkou je – na ako dlho? A ako by povedal klasik – Dávam im rok .. maximálne dva!

Čo majú všetci s tými fúzmi!? / Moustache trend (http://www.luxurymag.sk)Čo majú všetci s tými fúzmi!? / Moustache trend (http://www.luxurymag.sk)

Zdroje: www.polyvore.com , pinterest, weheartit.com, http://www.gagsandgoods.com/ …-p-1057.html

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Beáta B.. Článok nájdete v kategórii ostatné.