Čo majú všetci s tými fúzmi!? / Moustache trend

Čo majú všetci s tými fúzmi!? / Moustache trend

12. októbra 2012, moustache trend, fúzy, moustache móda, moustache oblečenie, mustache

Sponzorovanej odkazy:

Musím sa priznať, že zakaždým, keď sa v móde objaví niečo tak kontroverzné a nápadné ako je práve moustache trend, necháva ma to úplne pokojnú, pretože mám za to, že takéto trendy si osvojujú len celebrity a bloggeri. A hoci moustache trend nie je až takou novinkou, musím sa priznať, že až donedávna som ho vídala práve len na blogoch a v módnych časopisoch. Teda až do tej chvíle, než som pri svojom výlete do poľského Krakowa, nevidela na zastávke asi tak 14ročné dievča s Hipster slnečnými okuliarmi, ktoré k sebe mali retiazkou pripojené plastové čierne fúziky, ktoré sa dievčaťu pohupovali pod nosom. Túto vychytávku som síce už videla, ale naozaj len na celebritách a módnych Freaks, a tak som ďalších päť minút čakania na zastávke premýšľala nad tým, prečo to preboha naozaj niekto nosí? Kde sa teda vzal trend fúzov? Prečo je to trend? A prečo o tom vlastne píšem?

Musím povedať, že pri svojom pátraní za zrodom trendu moustache čiže tiež skrátene „Stach“, som veľmi nepochodila a zistila, že to nikoho vlastne nezaujíma. Má to teda nejaký význam? A je to vôbec dôležité? Jeden hlbší význam ale fúzy majú. Sú totiž symbolom boja proti rakovine prostaty. Každý rok v novembri, (19. Novembra je potom medzinárodný deň fúzikov), kampaň Movember (moustache + November) žiada mužov po celom svete, aby si nechali narásť fúzy a pomohli tak získať finančné prostriedky a záujem o najzávažnejší zdravotný problém mužov. No, ale je toto pre všetkých, čo sú fúzami posadnutí dôležité? A vedia to vôbec? Zdá sa, že vlastne ani nie, hlavne že je to cool.

Fúzy majú podľa všetkého na svedomí tzv. Hipster (ostatne ako takmer všetky posledné trendy), pre ktoré sú fúzy originálnym a ironickým vyjadrením proti konvenčným módnym myšlienkam. A ako už to tak býva, z pôvodne originálnej a cool veci, sa stal rýchlo masový trend, ktorý stratil na význame. A tak dnes máme fúzy na tričkách, hrnčekoch, už spomínaných okuliaroch, dokonca aj na nechtoch, vo forme rôznej bižutérie, v citátoch, na stenách a mnohých ďalších veciach. Fúziky môžu byť takmer všade. Otázkou je – na ako dlho? A ako by povedal klasik – Dávam im rok .. maximálne dva!

Zdroje: www.polyvore.com , pinterest, weheartit.com, http://www.gagsandgoods.com/ …-p-1057.html

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Beáta B.. Článok nájdete v kategórii ostatné.