Zvieracie motívy v jesennej móde

Zvieracie motívy v jesennej móde

11. októbra 2012, zvieracie potlače, zvierací motív, jesenné trendy

Sponzorovanej odkazy:

Ešte pred niekoľkými rokmi sme pustili do skríň opatrne leopardiu potlač, ktorá v súčasnej dobe nie je v butikoch ničím netradičným a dnes začínajú prenikať na módne móla i ďalšie zvieracie motívy. Keď sa v minulom roku objavil v kolekcii HM (okrem iného) väčší sveter s potlačou koníkov, vzbudil u širokej verejnosti rozpaky a u blogerov veľké nadšenie. A tak sa zdá, že miesto obľúbených motívov peace, love a postavy Mickey Mousa vystriedajú zvieratá. Srdiečka, zvieratká a kreslené postavy patrili vždy na tričkách iba deťom. Sme svedkami rýchlej obmeny trendov a zdanlivo infantilné motívy si začínajú raziť cestu slávy porovnateľnú s Hollywoodom.

Tričká s tigrom, zebrou alebo sovou sme vídali už skôr. Ponúkali ich napríklad obchody ako je New Yorker, eshop Asos alebo značka Killah. Od tričiek sa zvieratká rozšírili aj na ďalšie kusy odevov a najmä doplnkov.

Zvieracie motívy nie sú výsadou iba dámskeho oblečenia. Aj páni môžu vyskúšať nejaký extravagantný kúsok a alebo aspoň „uloviť“ originálnu spodnú bielizeň.

Zoberme si vtáčiu potlač, ktorá sa stala veľkým trendom. Rovnako tak šperky so sovami, lastovičkami a alebo pásikmi.

Trend motívov zvierat v jesennej kolekcii graduje. Nie sme ním síce presýtení, ale zároveň ho nemožno prehliadnuť. Niekedy sa stretneme len s leoparďou či zebrou potlačou, inokedy objavíme mačiatka, sovy či tigríky.

Najmä bižutéria zaznamenáva nárast živočíšneho druhu viac, než kedykoľvek predtým. Dizajnéri nám v jesenných kolekciách nachystali prívesky koní, pávov, psov i drobného hmyzu. Rovnako tak tieto zvieratá zakúpime v podobe brošní či prsteňov.

Zdobenie kabeliek ako celou potlačou, tak detailom pôsobí zaujímavo.

Aj keď niekedy sršia doplnky detskou naivitou, dostáva sa im s rovnakou frekvenciou majstrovského spracovania. A to najmä zo strany výrobcov značkového tovaru.

Veľmi obľúbené začínajú byť topánky so zvieracími motívmi, a to predovšetkým s vtáčími motívmi. Tými sa napokon už pred mnohými rokmi nechal inšpirovať Robert Rivier, slávny návrhár a kreatívna osobnosť, ktorý sa nebál prichádzať s úplne originálnymi a extravagantnými nápadmi. Leopardie balerínky vytvoril už v roku 1963.

Kreativita nechýba ani značke Kobi Levi, ostatne na jedinečnú ponuku topánok sa pozrite sami. Vo videu rozpoznáte medzi topánkami labuť, psa alebo dokonca predmety bežnej dennej potreby:

Zvieracie motívy viac a viac upútavajú našu pozornosť a určite medzi nimi objavíme vhodný kúsok, ktorý sa hodí priamo k nám.

Zdroj: www.asos.com , www.polyvore.com , www.youtube.comwww.zara.com

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Martina B.. Článok nájdete v kategórii ostatné.