Trendy jesenné potlače 2012

Trendy jesenné potlače 2012

26. septembra 2012, orientálna potlač, kvetinová potlač, zvieracie, leopardie, kvety, orient, etno, jeseň 2012, potlač, potlače, jesenné potlače, jesenné trendy, trendy 2012

Sponzorovanej odkazy:

Jeseň klope na dvere, počasie je ako na hojdačke – raz teplo, potom prichádza ochladenie a stále dookola. Aké potlače nám budú vládnuť na jeseň tohto roka, si ukážeme nižšie.

ETNO A ORIENT

Pre jeseň 2012 sa inšpirujte východom – či už ďalekým či blízkym. Etno výšivky, korálky a vzory sú veľmi trendy. Kombinujte ich s kožušinkou alebo ovčou vlnou – v tých vám bude príjemne teplo, až k nám dorazia daždivé dni. Etno móda sa nesie hlavne v teplých farebných odtieňoch, tzn. béžovej, oranžovej, žltej, tehlovo červenej aj zemitých odtieňoch. Vhodnou obuvou k etno štýlu sú čižmy alebo členkové topánky. Skvele vyzerajú etno prikrývky, voľné svetre alebo legíny. Orientálne potlače naopak pôsobia luxusnejšie, táto móda je výrazne farebná a medzi časté potlače patria kvety, vtáky a orientálne motívy rôznych kultúr. Často je tento štýl sprevádzaný saténom a zlatou farbou (zlaté výšivky, potlače, kamienky, a pod.). Výborne vyzerá orientálna tunika ku klasickým čiernym legínam alebo k úzkej puzdrovej sukni. Ak máte rady maxišaty – veríme, že aj tu si vyberiete. Orientálne motívy látok sú inšpirované predovšetkým Japonskom a Indiou.

Kvetované POTLAČE

Boli hitom jari a na jeseň sú znovu späť. Avšak narozdiel od jarných rozkvitnutých záhrad v pastelových tónoch tu máme výrazné veľké kvety v pestrých farbách (často exotické kvety z pralesov, apod) a listy najrôznejších rastlín. Kvetované šaty sú hitom pre teplé jesenné dni, kostým naopak horúcim favoritom pre formálne alebo iné stretnutia .

ZVIERACIE MOTÍVY

Aj zvieracie motívy sa s jeseňou opäť vracajú. Najbežnejšia a tiež najobľúbenejšia leopardia potlač je späť, ale v novom kabátiku. Zvieracia potlač sa bude nosiť hlavne vo zväčšenej forme, tzn. drobný zvierací motív stretnete zriedka. Veľkým trendom budú svetre, ku ktorým oblečte džínsy a kabelku cez rameno. Ďalšou trefou do čierneho sú puzdrové šaty či top s volánikmi v páse. Zvieracie potlače sa skvele dopĺňajú s džínsovinou a predovšetkým čiernou farbou. S doplnkami buďte v tomto prípade opatrná – potlač je nápadná dosť, preto doplnkami príliš neupozorňujte na ostatné partie tela. Dlhá retiazka s jednoduchým príveskom alebo nápadný prsteň budú to pravé.

Zdroje: Thinkstock, www.karmaloop.com , www.asos.com

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Tereza. Článok nájdete v kategórii dámske oblečenie.