Cut Out Dresses - šaty, ktoré vás očaria!

Cut Out Dresses - šaty, ktoré vás očaria!

4. októbra 2012, šaty jeseň 2012, dámske šaty, sexy šaty, cut-out, dress, dresses, šaty, šaty s výstrihom na chrbte, šaty s prestrihmi

Sponzorovanej odkazy:

Takzvané „cut out dresses“ sú šaty s výrezom rôznych tvarov buď na hrudi alebo na chrbte a odhaľujú kožu. Samozrejme doba je mladá a móda ide stále dopredu (niekedy aj o trošku vzad), výrezy sa nosia aj na bokoch, ale o tých dnes reč nebude. Tieto šaty sú momentálne vysoko módne a pôsobia veľmi žensky, sexy a pritom elegantne. Nie sú extravagantné, môžete si ich obliecť aj na pracovnú či inú formálnu schôdzku.

Cut out výstrihy sú rôznych tvarov a rozmerov. Nájdete tu prestrihy tvarov srdiečka, kocky, kruhu, štvorca a spústy ďalšieho. Cut out šaty bývajú obyčajne neobyčajné. Ako je to možné? Skrátka sa jedná o klasické a ničím výnimočné šaty klasického (väčšinou) puzdrového strihu. Neobyčajné sú práve svojím cut out – teda prestrihom v tvare napríklad srdiečka.

AKO CUT OUT DRESS NOSIŤ?

V jednoduchosti je krása a tu to platí dvojnásobne. Ak si prajete zvýrazniť pás alebo boky, voľte úzky pásik s nenápadnou sponou. Ďalšie doplnky už nie sú potrebné. Ak rada nosíte retiazky – voľte skôr tie dlhšie a s nejakým vkusným klasickým príveskom. Náramok môže byť o niečo nápadnejší, ten naopak jednoduchosť a klasiku šiat podčiarkne a dodá im šmrnc. Náušnice odporúčame čo najmenej výrazné, najlepšie žiadne. Voľte tiež vhodnú obuv. Ploché sandálky sa k týmto šatám príliš nehodia, lepšou voľbou budú topánky na podpätku (či už páskové, uzavreté alebo klasické lodičky) alebo členkové topánky. Taktiež v tomto prípade zabudnite na čižmy. Tie sú absolútne tabu a ich čas ešte príde.

FARBY A VZORY

Absolútnym „must have“ v šatníku každej ženy by mali byť „malé čierne“. Takže ak stále nevlastníte univerzálne čierne šaty, ktoré vynosíte na akúkoľvek príležitosť, máte šancu. Cut out dress sú výborným kúskom v šatníku a dajú sa kombinovať s hocičím. Skvelým tipom sú tiež šaty v krémovej farbe či púdrovo ružové. Sú jemné, dievčenské, nevinné. Dominantne a pritom konzervatívne naopak zapôsobíte v červených cut out šatách. Nejedno mužské oko zbystrí …

Čo sa vzorov týka – módnym hitom sú potlače rastlín, listov a kvetov. Ďalším zaujímavým trendom sú geometrické vzory. Z materiálov potom prevláda klasicky bavlna doplnená čipkou, výšivkou alebo flitrami. Hovorí sa, že šaty sú druhým telom ženy. Máte už svoje druhé ja?

Zdroje: Thinkstock, www.asos.com , www.nastygal.com

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Tereza K.. Článok nájdete v kategórii dámske oblečenie.