Výrazné kontrastné goliere sú in!

Výrazné kontrastné goliere sú in!

30. septembra 2012, golier, goliere, odnímateľné goliere, korálkové goliere, kontrastné goliere, farebné goliere

Sponzorovanej odkazy:

Tento rok na jeseň sa stáva najzaujímavejším doplnkom golier. Môže sa jednať o kontrastný golier na košeliach, šatách alebo kabátoch, ktorý je k odevu prišitý napevno alebo oveľa lepší je golier, ktorým samostatne môžete dopĺňať jednoduché tričká alebo šaty.

Farebný golier

Kontrastné farebné goliere sú zaujímavým doplnkom, ktorý podčiarkne jednoduchý outfit. Navyše sa dá veľmi zaujímavo pracovať s farebnými kombináciami, napríklad modré šaty a hnedý golier alebo hnedé tričko a okrový golier.

Perfektne vyzerá krajkový golier, pod ktorým presvitá farebný podklad alebo dokonca aj slabý koženkový golier, ktorý s blúzkou kontrastuje svojou textúrou.

Aby bolo vidieť, že košeľa, blúzka alebo šaty sú opatrené golierom a aby nesplývali so svojím okolím, môže byť golier olemovaný svetlou alebo tmavou výšivkou alebo iným zdobením, alebo napríklad môže byť vykreslená len špička goliera.

Vyšívaný golier

Skvostné vyšívané goliere sú ozdobené malými korálkami a perličkami na saténovom podklade. Avšak prvotriednym zdobiacim doplnkom, krášlícím dekolt, je saténový golier, mnohokrát potiahnutý krajkou, vyšívaný kameňmi a kamienkami, flitrami alebo cvočkami.

Korálkový golier

Korálkový golier môže mať tvar goliera Peter Pan alebo tiež môže vyzerať ako niekoľko radový stupňovitý náhrdelník. Zadné zapínanie môže byť na háčiky alebo len so zaväzovacou stuhou.

Golier Peter Pan

Golier Petra Pana je plochý, so zaoblenými rohmi, je pomenovaný podľa goliera na kostýme, ktorý obliekla v roku 1905 herečka Maude Adams v úlohe Petra Pana. Od tej doby sa stal golier módnym doplnkom na dievčenských šatách. V súčasnosti si golier veľmi obľúbila napríklad Kirsten Dunst, Michelle Williams, či Alexa Chung.

Sama sebe návrhárkou

Odnímateľný golier si môžete vyrobiť samy napríklad zo starej košele, ale skontrolujte, či nie je golier ošúchaný. Najvhodnejší je golier z pánskej košele, pretože je pevnejší a bude lepšie držať. Teraz môžete vymeniť gombík za iný ozdobnejší a na golier môžete našiť korálky, flitre alebo pomocou lepidla na textil nalepiť kamienky.

Zaujímavá je tiež batika hornej časti košele, ak sa Vám to podarí, len v oblasti goliera, ktorý môžete dozdobiť podobným spôsobom.

Zdroj: www.asos.com

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Jana A.. Článok nájdete v kategórii dámske oblečenie a doplnky.