Etno a folklór - žhavý jesenný trend!

Etno a folklór - žhavý jesenný trend!

6. októbra 2012, etno, folklór, country, potlače, vzory, farby

Sponzorovanej odkazy:

Jeseň je tu a s ňou aj jesenné trendy. Ako je známe, jeseň je veľmi pestrá na farby a vzory. Čo sa bude nosiť túto sezónu a ktoré modely vás zahrejú? Číslom jedna je rozhodne etno a jeho dvojčaťom je práve folklór. Inšpiráciu hľadajte u východo a severoevrópanov.

ETNO

Ide ruka v ruke s folklórom, avšak oba dva štýly sú trochu rozdielne. Etno je inšpirované miestnymi tradíciami rovnako ako folklór. Rozdiely pozorujme v detailoch – etno je divokejšie, zdobenejšie, dôraz je kladený na ručné výšivky. Veľkú rolu tu hrajú aj perličky a korálkové zdobenie. Najčastejšie vzory sú indiánske, indické, egyptské a čínske. Avšak tohtoročná jesenná etno je iná – inšpirovaná východnou Európou, kočovníkmi, a tak trošku gipsy módou. Ovčia vlna a kožušinky dopĺňajú nielen kabáty a bundy, ale aj svetre a pončá. Práve pončá a zavinovacie svetre sú veľkým jesenným trendom. Čo sa farieb týka – voľte z pieskových odtieňov a kombinujte ich s odtieňmi modrej farby. Ďalším výrazným trendom sú maxišaty a etno legíny. Skvelým doplnkom k etno móde je tzv. cigánske zlato. Vyzerá trošku zastaralo a zašle, netrblieta sa, ale krásne cengá. Nápadité a výrazné prstene a náramky sú to pravé.

FOLKLÓR

Nie je tak divoký a „kočovný“. Naopak – folklór je skôr domácky a farmársky, veľa si privlastnil z country štýlu. Kockované košele uviazané na uzol, topánky vo farbách pieskovo žltej a džínsovina, s ktorou sa kombinuje najčastejšie. Aj tu sa inšpirujte z miestnych tradícií. Folklórne výšivky, vrstvenie oblečenia, nohavice či šaty, čo majú traky a členkové topánky sú bežné poznávacie prvky. Z farieb sa tu objavuje prevažne červená v kombinácii s béžovou a zemitými odtieňmi. Folklórny štýl skvele oživí klobúčik alebo šatka na krku. S folklórom doveziete kus vidieka aj do mesta.

AKO NOSIŤ ETNO A FOLKLÓR?

Dôležitou súčasťou týchto dvoch štýlov sú doplnky, a to hlavne šatky a bižutérie. U bižutérie platí zásada – čím viac, tým lepšie. Tu nemusíte váhať, či si vziať jeden výrazný doplnok. Zoberte si pokojne všetky. Veľké výrazné prstene, mohutné náramky a veľa cinkavých náhrdelníkov. Náušnice s perím a čelenky do vlasov v hippie štýlu sú tiež dôležitou súčasťou doplnkov. Šatky môžete nosiť uviazané okolo krku alebo na hlave ako čelenku alebo turban. K tomuto štýlu sa hodí predovšetkým členková obuv v pieskových farebných odtieňoch. Etno a folklór sú free, voľné a nespútané, nebojte sa odviazať!

Zdroje: www.karmaloop.com

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Tereza K.. Článok nájdete v kategórii dámske oblečenie.