Fashion trend jesene 2012: Temné aj trblietavé baroko

Fashion trend jesene 2012: Temné aj trblietavé baroko

25. septembra 2012, fashion trends, jeseň 2012, Dolce & Gabanna, D & G, baroko trend, zamat, krajka, brokát

Sponzorovanej odkazy:

Tento rok na jeseň sa bude nosiť hlavne čipka a brokát. Čipka nás sprevádza už niekoľko sezón, ale s brokátom sa mnohé z Vás možno stretnú prvýkrát. Názov brokát pochádza z talianskeho broccare – vyšívať. Jedná sa o ťažkú látku, ktorá je bohato zdobená, hlavne trblietavými niťami.

Dolce & Gabbana

Jesenná kolekcia 2012 je veľmi extravagantná s nutnou dávkou barokovej atmosféry. Domenico Dolce čerpal inšpiráciu zo svojej rodnej Sicílie, ktorá poskytla kolekcii prvky z kultúry a tradičného umenia, navyše nechýbajú ani barokové vzory, náboženské motívy a tapisérie. Ako malé dieťa spal vtedy v otcovej krajčírskej dielni, a tak do seba vstrebal sicílske dielo už odmalička. Celé dielo oslavuje modernú ženu, ktorá vie, ako skombinovať trendy z rokov minulých i súčasných.

Stefano Gabbana a Domenico Dolce Vás zoznámia s rafinovanosťou sicílskych výšiviek a čalúnenia. Inovatívna kombinácia ťažkých látok s barokovými anjelmi vdýchne súčasnej modernej dobe neskutočnú veľkoleposť, ktorá môže v takomto kontraste až šokovať. A o to nám v móde ide, pretože móda je umenie.

Za pozornosť stoja tiež dlhé plášte, ktoré siahali až ku kolenám a pripomínali kardinálske rúcha. Podobne pôsobia aj čierne zamatové šaty zdobené zlatými výšivkami alebo bielymi volánikmi. Jemné krajkové šaty, ktoré, vo svojom bielom prevedení, vtelia svoju nositeľku do role anjela alebo čierne potom do úlohy mafiánskej vdovy. Kvetinové vzory na čiernom, žltom alebo bielom podklade pripomínajú svojim vzhľadom čalúnenie a presvedčíte sa o tom dokonca aj na dotyk. Mojím favoritom sú roztomilé čierne šaty s potlačou barokových anjelikov, balónovými rukávmi a kolesovou sukňou. Krása!

Dievčatá predvádzajúce kolekciu vyzerali krásne a nevinne, niečo medzi princeznami a pannami. Éterické kúzlo im okrem iného dodávali čarovné čelenky, vlasové ozdoby a filigránske náušnice.

Skrátka je vidieť, že kolekcia bola navrhnutá Talianmi, ktorí sú hrdí na to, že sú Taliani a chcú, aby o tom všetci vedeli.

Zdroj: www.net-a-porter.com , www.polyvore.com

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Jana A.. Článok nájdete v kategórii dámske oblečenie a módni návrhári.