Hit nasledujúcej sezóny - cvočky sú všade!

Hit nasledujúcej sezóny - cvočky sú všade!

17. septembra 2012, cvočkovanie, Spikes, Studs, cvočky, nity, ostne, pyramídky, ocvočkované

Sponzorovanej odkazy:

A je to tu! Nová mánia začína a obrovským trendom posledných sezón sú cvočky, nity a ostne. Veľkou inšpiráciou je rock a motorkári. Cvočky môžete vidieť úplne všade – nájdete ich na topánkach, kabelkách, doplnkoch, šatách, šortkách, bundách aj na spodnom prádle. Skrátka cvočkovanie je teraz in a rozhodne by ste to nemali prepásť.

AKO NOSIŤ?

Takmer každý veľký obchodný dom i sebemenší butik predáva niečo „ocvočkované“. Čím výraznejšie cvočkovanie je, tým lepšie. Avšak neberte to doslova a príliš to s nitmi, cvočkami a ostňami nepreháňajte. Menej je niekedy viac. Takže ak ste sa rozhodli zaobstarať si ocvočkovanú bundu, zvyšok outfitu už dolaďte jemne a bez cvočkov. Väčšinou v móde a trendoch platí, že jeden výrazný doplnok alebo kúsok oblečenia je ok a zvyšok už len dolaďte, ale nikdy to neprebíjajte ďalším, na oko výrazným kúskom oblečenia. Prevažne to pôsobí preplácane a príliš extravagantne.

Výnimkou sú topánky a doplnky – tu môžete pokojne obuť topánky s cvočkami a zároveň rovnako alebo podobne zdobenú kabelku. K tomu tiež kovové náramky, prstene a podobne. Ďalej sa oblečte vo vintage alebo rockovom štýle. Presne takto sa to vo svete nosí!

Ani hodinky, náramky, opasky, čelenky, náhrdelníky a čiapky nie sú passé. Obzvlášť na jeseň to bude veľký trend. Cvočkovanie preniklo takmer do všetkých štýlov obliekania. Nenechajte sa mýliť – nenosia sa len v tzv. street štýle. Cvočkami zdobené bývajú aj ľahučké šifónové šaty, kabáty aj blúzky. Preto nájdete nity, ostne a cvočky vo vintage, hippie, ale aj inde.

Ak ste šikovná a nechce sa vám v obchodoch míňať, cvočkovať môžete aj sama. Pokojne si ocvočkujte džínsové šortky, džínsy, šaty, tričko alebo bundu. Záleží, aké cvočky, nity alebo ostne si nakúpite, potom už zostáva len preštudovať si návod a môžete začať. Buďte však pri cvočkování starostlivá, aby vám nikde žiadny drôtik alebo cvoček či osteň netrčal. Mohli by ste si tak spôsobiť nepríjemné škrabance, alebo si zničiť ďalšie kúsky oblečenia (napr. v prípade zle ocvočkovanej bundy). Na cvočky a ostne si kúpte klieštiky, pôjde vám to lepšie.

Zdroje: www.nastygal.com , www.romwe.com

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Tereza K.. Článok nájdete v kategórii dámske oblečenie, doplnky a pánske oblečenie.