Dámske módne trendy jeseň 2012

Dámske módne trendy jeseň 2012

18. septembra 2012, trendy jeseň 2012, móda, fashion trendy, fashion trends fall 2012, jeseň 2012, trendy na jeseň 2012

Sponzorovanej odkazy:

September dorazil do svojej polovice, a hoci máme pred sebou ešte pár krásnych a slnečných dní, ranné teploty nám dávajú už jasne najavo, že leto je na ústupe a onedlho už začne kraľovať pani jeseň. To je samozrejme vidno aj na sortimente obchodov s módou, ktoré sa pomaly ale isto začínajú plniť jesenným oblečením. Návrhári svoje vízie a trendy na obdobie jeseň 2012 predstavili už pred pár mesiacmi, ale my si ich predstavíme práve dnes.

Lady in red

Oproti trendom minulej jesene, kedy vládlo hlavne retro 70. rokov, je jeseň 2012 trochu nápadnejšia, drzejšia a výraznejšia, a tak perfektne nadväzuje na tohtoročnú odvážnu jar a leto. Farby síce nebudú už také výrazné, jeseň si totiž žiada odtiene temnejšie, ale v žiadnom prípade sa nejedná o žiadnu módnu šeď. Naopak, medzi farbami budú držať prím odtiene červenej, a to od koralovej až po vínovú a karmínovo červenú, ktoré sa dajú skvele kombinovať s odtieňmi ružovej, béžovej, s čiernou i bielou. Tak vystúpte z radu a buďte dámou v červenom.

U červenej ešte tak trochu zostaneme aj pri nasledujúcom trende. Jedná sa totiž o tartan, ktorý sa medzi módnymi trendmi drží už niekoľko sezón, ale vždy je buď trochu menej, alebo viac výrazný. Tento rok však bude červené aj sivé káro ohromne trendy, a tak si ho nenechajte ujsť.

Camouflage a cvoky

Tak trochu prekvapujúco sa medzi trendy tento rok dostáva aj camouflage, alebo ak chcete maskáčovina. Objavuje sa na tričkách i nohaviciach a prišla s ňou vo svojej jesennej kolekcii nejedna značka, medzi inými aj Bershka. S „camo“ ide ruka v ruke samozrejme khaki, a to bude ďalšia farba, ktorú budeme túto jeseň nosiť. Zvlášť trendy potom budú khaki (ale inak farebné) parky. Medzi ďalšie absolútne trendy jesene 2012 patria aj cvoky a cvočky. Ocvočkované je takmer všetko, od šiat cez bundy až po topánky a opasky.

Neo-gothic

Aj ďalší trend tohtoročnej jesene je trochu kontroverzný, do módneho mainstreamu sa totiž dostáva módna Gothika, alebo aspoň niektoré z jej prvkov. Priaznivci čiernej môžu zajasať. Tento rok sa totiž nosí byť zahalený do čiernej od hlavy až po päty. Nezabúdajte však, že byť gothic neznamená byť len nudne čierny, naopak gothic je o záhadnosti, o rozprávkových prvkoch a o fantázii. Nechajte tak čipky a priehľadné látky, nech z vás urobia záhadnú gothickú vílu.

Baroque rebel

A po „gotike“ tu máme baroko, ktoré sa naopak vyžíva v ozdobnosti, zlate, náročných výšivkách a ťažkom brokáte. V dobe, kedy svetu vládne ekonomická kríza a cení sa všetko praktické a minimalistické, pôsobí tento trend tak trochu ako rebélia a presne o to aj návrhárom šlo. Tento trend je jednoducho pre tých, ktorí chcú vybočovať z radu.

Dostávame sa k trendy vzorom pre túto jeseň. Tento rok sa bude kombinovať všetko so všetkým. Folklórne vzory s tribal a zvieracími vzormi. Nebudú chýbať ani paisley, geometrické, digitálne alebo kvetinové vzory – tentokrát však na čiernom podklade. Vo folklóre sa tento rok na jeseň a v zime dostaneme na sever a na východ, a to nehovorím len o Oriente, ale aj o Rusku a Sibíri. Veľmi ľúbivým trendom bude aj naďalej peplum. Šaty, sukne aj topy musia mať kanýrek. Denim sa bude nosiť roztrhaný aj farebný. Kabelky budú extra veľké a čižmy vysoké. Balerínky budú zdobiť metalické špičky a vysoké podpätky budeme môcť vymeniť za pohodlné Slipper shoes čiže lordky.

To sú teda jedny z hlavných trendov sezóny jeseň 2012 a ako samy vidíte, obdobie to bude naozaj veľmi módne rozmanité. Luxurymag vám prinesie samozrejme aj ďalšie výrazné jesenné trendy, a to v samostatných článkoch, na ktoré sa môžete už čoskoro tešiť.

Zdroje: www.bershka.com , www.polyvore.comwww.asos.com

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Beáta B.. Článok nájdete v kategórii dámske oblečenie.