Drinky - to pravé letné osvieženie!

Drinky - to pravé letné osvieženie!

20. augusta 2012, letné drinky, drinky recepty, koktaily recepty, miešané nápoje, drinky, koktaily, letné nápoje, sex on the beach, mojito, Rosato royal, martini, vodka, rum, ľad

Sponzorovanej odkazy:

V horúcich dňoch nás letné záhradky u krčmičiek a barov lákajú na osviežujúce drinky a je naozaj ťažké im odolať. Sú chutné, ľadovo chladné a navyše tak krásne vyzerajú! Dobrou správou je, že s pomocou pár surovín, ktoré sú dnes už bežne k dostaniu snáď v každom obchode, si letné drinky, ktoré poznáte z barov, môžete namiešať aj doma, nie je na tom nič ťažké. Chystáte teda záhradnú párty, alebo si len chcete spríjemniť večer? Nachystajte si veľa ľadu a ide sa na to!

Mojito – klasika, bez ktorej si leto nevieme predstaviť

Jeden z najobľúbenejších letných drinkov, mojito, má svoj ​​pôvod už v 16. storočí, kedy si na ňom anglickí korzári pochutnávali na Kube. Postupne sa vďaka nim rozšíril aj do ďalších krajín a dnes je známy snáď po celom svete. Čo k výrobe tohto drinku potrebujete? Základom je limetka podrcená s lístočkami mäty, asi tri lyžičky trstinového cukru, ľad, trocha sódy a samozrejme biely rum. Veľa ľudí sa síce domnieva, že pomocou citróna, klasického cukru a tuzemáku sa dá mojito tiež vyrobiť, ale verte mi, rozdiel je naozaj veľký! Pre malú inováciu môžete do mojita priliať trochu sektu, vďaka čomu vznikne mojito royal.

Sex on the beach – vodka s džúsom trochu inak

Ďalší zo svetovo známych drinkov s dráždivým letným názvom Sex on the beach nás láka predovšetkým sladkou chuťou a krásnou farbou. Čo sa týka ingrediencií, nejedná sa o nijako zložitý drink, vystačíte si so 4 cl vodky, 10 cl pomarančového a 5 cl brusnicového džúsu a 2 cl broskyňového likéru. Potom už len poriadne premiešajte, ozdobte napríklad plátkami pomaranča a môžete podávať.

Rosato Royal – vyskúšajte lahodné ružové Martini

Klasiky sú síce osvedčené a málokedy nás sklamú, ale skúšanie nových vecí k letu patrí, preto sa pozrieme aj na koktail, s ktorým ste sa možno ešte nestretli. Nesie honosný názov Rosato Royal ak tomu, aby ste si na ňom mohli pochutnať, potrebujete 12 cl sektu, 6 cl Martini Rosato a 6 cl pomarančového džúsu. Nezabudnite na dostatok ľadu a pre zaujímavejšiu chuť i vzhľad do drinku prihoďte aj niekoľko mrazených alebo čerstvých malín.

Pears cooler – hruškové osvieženie

Jednoduchým, osviežujúcim a navyše vynikajúcim drinkom, ktorý sa skladá iba z troch surovín, je Pears cooler. Ako si túto pochúťku pripraviť? Na ľad nalejte 4 cl hruškové vody, pridajte deci bieleho vína a podľa chuti dolejte sprite. Na ozdobu pridajte hrušku a výsledok posypte trochou škorice – výborné letné osvieženie je na svete!

Zdroje: www.polyvore.com , Thinkstock

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Jana K.. Článok nájdete v kategórii nápoje a drinky.