Svadby v plnom prúde - všetko, čo musíme zariadiť

Svadby v plnom prúde - všetko, čo musíme zariadiť

1. septembra 2012, svadobný koordinátor, svadba, svadobná hostina, svadobné dekorácie, svadobné tabule, svadobné šaty, plánovanie svadby

Sponzorovanej odkazy:

Z ročných období si najčastejšie vyberáme leto pre konanie slávnostných príležitostí. Máme tak perfektnú možnosť usporiadať letnú večernú párty na záhrade, grilovanie s priateľmi alebo svadobnú hostinu. Práve sa nachádzame v sezóne, keď sú svadby v plnom prúde. Poďme si pripomenúť, čo všetko je nevyhnutné zariadiť.

Miesto konania svadobného obradu

Veľmi dôležitý je termín, ktorý je nevyhnutné zarezervovať včas. Najmä ak chceme usporiadať svadbu na zámku alebo v deň so symbolickým dátumom. Vonkajšie svadby síce poskytujú NEBEZPEČENSTVO nevydareného počasia, ale aj na to sa dá vopred nachystať. Na trhu sú k dispozícii veľké stany, určené práve pre organizovanie takýchto podujatí a len tak hocijaká letná prehánka s nimi nepohne. Ak si prajeme svadbu na zámku, môžeme sa tešiť i z pekných fotiek interiéru zámku. V Slovenskej republike je mnoho zámkov, ktoré majú rezervované termíny až rok dopredu, tak si na výber termínu dajte naozaj pozor a nezmeškajte vysnívaný dátum. Svadby v kostole majú čaro nielen pre veriacich, ale dostáva sa im stále väčšej pozornosti.

Svadobné šaty a oblek

Pochopiteľne šaty nevesty patria medzi najdôležitejšie prvky celej svadby. Nevesta by si mala vyskúšať viac modelov, aby si bola naozaj istá, že našla „tie pravé“ šaty. Muži majú k dispozícii rôzne farby oblekov s prepracovanými detailmi. Niekomu pristane vestička s výšivkou, inému zapustený prúžok a niekto dáva prednosť jednoduchému čiernemu obleku. Ženíchova kravata a prípadne vesta by mali ladiť s celkovou farbou svadby a teda aj s kyticou nevesty. Pre letné svadby sú tiež vhodné biele či béžove obleky. Záleží tiež na prostredí, kde sa svadba koná. Ak chcete mať všetko vyladené do bodky, mali by ste tieto faktory zvážiť.

Svadobné dekorácie a výzdoba

Farba svadby je opäť jedným zo stavebných pilierov, od ktorého sa všetko odvíja. Väčšinou sa najprv rozhoduje o farbe svadobnej tabule, farbe kvetov nevesty, následne ostatných kvetín a následné zladenie ženícha a svedkov so všetkými uvedenými prvkami. Moderná je jednotná farba šiat družičiek, ktorá pochopiteľne ladí s farbou kvetov nevesty. Nezabudnime na korsáž, ktorá taktiež musí so všetkým dobre korešpondovať.

Aké sú obľúbené farby posledných sezón? Najmä lososová, ružová, tyrkysová alebo fialová. Stále populárnejšie sú originálne svadby, ktoré si zakladajú na handmade výrobe rôznych prvkov. Môže tým byť zdobenie kvetín gombíkmi, úplne netradičné svadobné šaty v inej farbe ako je biela, svadobný obrad vo vzduchu či pod vodou. Nič nie je nemožné. Jedná sa iba o Váš svadobný deň, a tak sa nenechajte zviazať pravidlami. Máme tu istú etiketu, ktorú by sme mohli rešpektovať, ale nie je to nevyhnutne potrebné. Ak si prajete svadbu uprostred motocyklových pretekov, smelo dotoho. Ak chcete červené šaty, nikto Vám v tom nemôže zbránit.

Svadobná tabuľa a jej dekorácie

Dekorácie svadobnej tabule môžu mať milióny podôb. Najprv si určíme kombináciu farieb a potom sa začneme zaoberať prvkami, ktoré by ju mali zdobiť. Ako prvé prichádzajú na rad kvety, organzy, sviečky a drobné zdobiace komponenty.

Zdobenie svadobnej tabule si možno objednať od svadobného koordinátora, rovnako tak aj koordináciu celej svadby. Uľahčíte si mnoho starostí. Navyše koordinátori mávajú kontakty, ktoré nám bežne nie sú dostupné.

Čo takto dopraviť svadobčanov na hostinu historickým autobusom?

Originálny svadobný deň

Jedinečná svadba začína už od poslania svadobného oznámenia. Prajete si niečo celkom netradičného a originálneho? Plánujte svadbu so všetkými detailmi. Jedným z nich je práve svadobné oznámenie, ktoré Vám v mnohých salónoch navrhnú podľa Vášho priania a nemusíte si vyberať z ohraných vzorov.

Dajte si svadobný oblek a šaty ušiť na zákazku. Šikovná krajčírka si poradí s nejedným návrhom aj za rozumnú cenu. Áno, naozaj také krajčírky ešte sú, len je potrebné sa po nich poobzerať.

A čo svadobné menu? Polievka s pečeňovými knedličkami, sviečková alebo pečienka s kapustou? Ani to nie je žiadne pravidlo. Cateringové spoločnosti Vám radi prichystajú čokoľvek iného.

zdroj: www.svatby-amoroso.cz , thinkstock

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Martina B.. Článok nájdete v kategórii ostatné.