Výpredaje a zľavy alebo ako nakupovať a nezblázniť sa!

Výpredaje a zľavy alebo ako nakupovať a nezblázniť sa!

16. augusta 2012, výpredaj, zľava, výpredaj oblečenia, akčné zľavy

Sponzorovanej odkazy:

Poznáte film Spoveď nákupnej maniačky? Tiež Vás výkladné skrine priťahujú ako magnet a zľavy na Vás pôsobia neodolateľnou silou? Zrejme nejeden z nás potrebuje v období zliav silnú vôľu a priateľa na telefóne, ktorý zastaví hroziaci bankrot kreditnej karty.

Obchodné domy aj menšie obchody prichádzajú každú sezónu s lákavými zľavami a výpredajmi. Sme schopní doplniť náš šatník o veci, ktoré vôbec nepotrebujeme alebo dokonca o tie, ktoré sa nám ani k ničomu nehodia. Obsah peňaženky sa obchod od obchodu zmenšuje, v pauze je nevyhnutné občerstvenie – napríklad fresh džús s muffinmi alebo aspoň rýchla pizza z fastfoodu. Túžba po lacnom tovare má ale neuveriteľnú moc, a tak do seba jedlo bez pôžitku nasúkame a vrháme sa do pazúrov chytrých obchodníkov.

V opojení výhodného nákupu zabúdame na zdravý rozum. Často sa totiž stáva, že v obchodoch zámerne zmenia pôvodnú cenu na vyššiu, aby zľava vyzerala ešte výhodnejšie. Tiež ustupujeme z našich požiadaviek. Jedným z nich môže byť kvalita – potravín, oblečenia i elektroniky. Nakúpime potraviny tesne pred dátumom spotreby. A pretože je to výhodné, nakúpime ich väčšie množstvo, z ktorého vzápätí rovnako polovicu nespotrebujeme. Podobne je to s nekvalitným oblečením. Prečo nemať tri kusy super lacných tričiek, ktorým sa po prvom praní prekrútia švy. Efektivita, je tak či tak, nulová.

Potom prichádza najhoršia fáza. Očakávanie výplaty a ľútostivý pocit nad premrhanými financiami. Výpredaje môžu byť naozaj výhodné a z nákupu je možné odniesť si veľmi dobrý pocit, ale treba nakupovať s rozvahou.

Ujasnite si, či je naozaj nutné preťahovať sa so seniorom o posledný kus masla a či nevyhnutne potrebujeme tie (aj po zľave) predražené značkové okuliare.

Než vyrazíme medzi červené cedule s nápismi SALE, urobme si zoznam, čo nutne potrebujeme kúpiť. Ďalej sa zamerajme na niečo pre radosť. Občas poteší nečakaný úlovok, ktorý nám skrátka urobí radosť. Vyčleňme si sumu, ktorú do výpredajov chceme investovať.

Tiež sa vypláca sledovať dlhodobo ponuku obchodov, aby sme dobre porovnali pôvodnú cenu a cenu v zľave.

Vychutnajte si výpredaje v pokoji. Vyčleňte si napríklad jeden deň alebo víkend. Zájdite na kávu s priateľmi, alebo si dajte dobrý obed. Pre mnohých sa môže stať zľavové mámenie i romantické. Skúsme vyzvať k nákupom partnera, zavítať do menších obchodov, kde nie je toľko ľudí a stráviť deň pokojne.

Z výpredajovej mánie sa môže stať príjemný deň, z ktorého si odnesieme dobrý pocit.

zdroj: thinkstock

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Martina B.. Článok nájdete v kategórii zľavy a výpredaje oblečenia.