Hipster - alternatívny životný štýl na plné obrátky!

Hipster - alternatívny životný štýl na plné obrátky!

18. augusta 2012, alternatívna móda, Hipster, zdravý životný štýl

Sponzorovanej odkazy:

Hipster je jedinečná subkultúra, pre ktorú je typické „ísť proti prúdu.“ Špecifický je pre ňu alternatívny životný štýl, ktorý sa odráža v ich štýle obliekania, počúvania nezávislej hudby alebo v politických názoroch.

Hipsters milujú kultúru a môžu ju konzumovať v nekonečnom množstve – divadlo, koncerty, poézia a ďalšie. Veľmi dôležité je životné prostredie a zdravý životný štýl. S tým súvisí napríklad nákup zdravých potravín či jazda na bicykli. Jazdiť ako hipsters v aute (alebo ho len vlastniť) nie je príliš žiadúce. Medzi obľúbených autorov kníh patrí Jack Kerouac, Alan Ginsburg alebo Norman Mailer. Hipster tiež radi sledujú alternatívne filmy a úplne nevyhnutnou súčasťou je písanie vlastného blogu.

Výrazný štýl obliekania Hipster

Móda Hipster je na prvý pohľad veľmi hravá, niekedy až provokatívna a celkovo ju ovieva vzduch alternatívneho životného štýlu. Často si myslíme, prečo majú na sebe niečo, čo nejde vôbec dohromady? Lenže o to práve v štýle obliekania často ide.

A aké sú typické znaky Hipster štýlu obliekania? Predovšetkým úzke skinny džínsy, ktoré nosia najmä muži. Čím užšie, tým lepšie. Dievčatá dávajú prednosť legínam, ideálne s výraznými bodkami alebo pruhmi. Vršky sú výrazné, vtipné, ale aj v kovbojskom štýle – teda kockované košele alebo zaujímavé vesty. Hipsters sú milovníci prírody a ani na tričkách im preto často nechýbajú potlače zvierat či lesov.

Ďalším typickým prvkom sú veľké okuliare (slnečné i dioptrické). Medzi najobľúbenejšie patria Ray Ban Wayfarers vo farbách dúhy.

Kovbojskému štýlu neunikli ani topánky. Hipster nosia radi tiež Converse tenisky, akékoľvek topánky vo vintage štýle alebo preslávené Martensky.

Vintage štýl sa celkovo premieta do štýlu obliekania hipsters. Veľké kvetované tašky, kvetované šaty, vintage doplnky …

Hudba tiež podlieha životnému štýlu hipsters

Nezávislá hudba a úplne bežné zakladanie vlastných kapiel. Ďalšie prvky charakteristické pre subkultúru hipsters. Stretávame sa najmä s obľubou tzv. garage rocku alebo punc rocku.

Výber potravín je pre Hipster veľmi dôležitý

Hipsters nie je len štýl obliekania alebo hudby. Jedná sa predovšetkým o životný štýl a životný postoj. K tomu neodmysliteľne patrí stravovanie. Hipsters sú vegetariáni a navyše preferujú pestovanie vlastných potravín. Navštevujú obchody so zdravou výživou, bio trhy i farmy.

Avšak zároveň sú veľkými pôžitkári a potrpia si na dobré jedlo. Medzi najobľúbenejšie potraviny patria napríklad jedlá z ázijskej kuchyne.

Hipsters je jedinečný štýl, vďaka ktorému nikdy nesplyniete s davom.

zdroj: www.asos.com , Thinkstock

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Martina B.. Článok nájdete v kategórii dámske oblečenie a pánske oblečenie.